Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama
Reklama

Program do fakturowania z VAT i bez VAT

Programy do wystawiania faktur są wyposażone w różne funkcjonalności. Niektórzy przedsiębiorcy korzystają ze zwolnienia z podatku VAT i zobligowani są do wystawiania faktur bez VAT. Odpowiedni program do fakturowania powinien mieć możliwość zarówno przygotowania faktury, który pozbawiona jest podatku VAT, jak i również dokumentu, który ten podatek zawiera.

Fakturowanie dla zwolnionych z VAT

Przedsiębiorcy zwolnieni z podatku od towarów i usług mogą skorzystać z przygotowanego przez firmę MEGA-TECH programu Faktura Small Business. To oprogramowanie jest dedykowane małym i średniej wielkości podmiotom zarówno czynnym, jak i zwolnionym z VAT. Oprogramowanie można więc dowolnie dostosować do własnych potrzeb. Jeżeli np. przedsiębiorca chce wystawić fakturę VAT (wcześniej był zwolniony z VAT, jednak zakres wykonywanych czynności spowodował, iż stał się czynnym podatnikiem VAT) to powinien mieć taką możliwość. W programie Faktura Small Business przedsiębiorca wystawi taki dokument jak: faktura VAT, faktura bez VAT, faktura korygująca i nota, proforma, wezwanie do zapłaty, paragon fiskalny czy przygotuje plik JPK. Ten program do faktur skrywa w sobie wiele przydatnych funkcjonalności, które upraszczają fakturowanie. Program jest bardzo uniwersalny, przez co szybko dostosuje się do indywidualnych oczekiwań użytkowników. 

Przydatne opcje w znanym programie

Posiadając program do wystawiania faktur Faktura Small Business można być pewnym, że przygotowanie potrzebnych dokumentów nie będzie zajmowało wielu godzin pracy. Program ten pozwala przygotować pliki w kilka minut. Faktury można wysłać e-mailem do kontrahentów. W programie wbudowane są automatyczne moduły, które pobierają średni kurs waluty z NBP, jeżeli zachodzi taka potrzeba oraz dane klientów zarejestrowanych w CEIDG na podstawienie numeru NIP ich firmy. Program jest wspierany przez producenta i ciągle aktualizowany. Z łatwością można w nim odnaleźć potrzebne opcje. Program ma intuicyjny interfejs i szybko dostosowuje się go do własnych oczekiwań. Można w nim dowolnie modyfikować wygląd dokumentów np. dodając własne logo czy pieczątkę. Zaproponowane rozwiązania pozwalają szybko obsłużyć kontrahenta i odpowiednio oznaczyć dane, tak by z łatwością odszukać je w systemie, gdy będą potrzebne. 

Faktura Small Business to nie tylko program do faktur ale też program do JPK. Przydaje się w różnych sytuacjach i dla różnych rodzajów działalności. To narzędzie, które jest bardzo pomocne w codziennej pracy. Warto w nim wystawiać dokumenty.


Podziel się
Oceń

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na FACEBOOKU!

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Śmiertelne potrącenie pieszego na DK73. Droga była zablokowana przez kilka godzin Śmiertelne potrącenie pieszego na DK73. Droga była zablokowana przez kilka godzin Data dodania artykułu: 14.04.2026 01:09Zdarzenie drogowe na DW977 w Bogoniowicach. Trzy osoby poszkodowane, jedna trafiła do szpitala Zdarzenie drogowe na DW977 w Bogoniowicach. Trzy osoby poszkodowane, jedna trafiła do szpitala Dramatyczne sceny rozegrały się w piątkowe popołudnie na drodze wojewódzkiej nr 977 w Bogoniowicach. Po godzinie 16:00 doszło tam do groźnego zderzenia dwóch samochodów osobowych. Na miejsce natychmiast ruszyły liczne służby ratunkowe, a droga między Gromnikiem a Ciężkowicami została całkowicie zablokowana. W zdarzeniu ucierpiały trzy osoby, z których jedna wymagała pilnego transportu do szpitala.Data dodania artykułu: 17.04.2026 20:39Tragiczny wypadek w Biskupicach pod Wieliczką w Małopolsce. Nie żyje 35-letni naczelnik OSP Tragiczny wypadek w Biskupicach pod Wieliczką w Małopolsce. Nie żyje 35-letni naczelnik OSP Data dodania artykułu: 14.04.2026 20:49Dramatyczne wydarzenie w powiecie dąbrowskim. Poparzony mężczyzna trafił do szpitala śmigłowcem LPR Dramatyczne wydarzenie w powiecie dąbrowskim. Poparzony mężczyzna trafił do szpitala śmigłowcem LPR Po godzinie 11:00 w miejscowości Podlipie (powiat dąbrowski) doszło do niebezpiecznego zdarzenia w budynku gospodarczym. W wyniku pożaru wykładzin ciężkich poparzeń doznał mężczyzna. Na miejsce skierowano służby ratunkowe, w tym śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.Data dodania artykułu: 15.04.2026 12:46Incydent podczas działań służb w Ładnej. Pościg za kierowcą Kii, mandaty dla pasażerów Incydent podczas działań służb w Ładnej. Pościg za kierowcą Kii, mandaty dla pasażerów Data dodania artykułu: 19.04.2026 18:57Policjant z Małopolski podejrzany o pedofilie. Miał kontaktować się z 13-latkami Policjant z Małopolski podejrzany o pedofilie. Miał kontaktować się z 13-latkami Kraków. Sprawa, która wstrząsnęła opinią publiczną i środowiskiem służb mundurowych w Małopolsce. Doświadczony funkcjonariusz krakowskiej policji w stopniu aspiranta sztabowego został zdemaskowany jako osoba podejrzewana o nawiązywanie kontaktów z nieletnimi dziewczynkami. Według ustaleń miał on w internecie „polować” na 13-latki i dążyć do spotkań. Skandal ujawnili aktywiści zajmujący się tropieniem przestępstw wobec dzieci, a sprawą zajęły się już odpowiednie służby.Data dodania artykułu: 15.04.2026 05:07
Pijany kierowca doprowadził do wypadku w Szynwałdzie. Są poszkodowani Pijany kierowca doprowadził do wypadku w Szynwałdzie. Są poszkodowani Data dodania artykułu: 24.04.2026 22:54Wypadek podczas prac leśnych w Bogoniowicach. Interweniował śmigłowiec LPR Wypadek podczas prac leśnych w Bogoniowicach. Interweniował śmigłowiec LPR Do groźnego wypadku doszło we wtorkowy przedpołudnie w powiecie tarnowskim. Podczas prac prowadzonych w kompleksie leśnym w Bogoniowicach jeden z pracujących tam mężczyzn został poważnie ranny. Na miejsce skierowano liczne służby ratunkowe, w tym śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.Data dodania artykułu: 14.04.2026 10:54Tragedia podczas prac polowych. Nie żyje 54-letni kierowca ciągnika Tragedia podczas prac polowych. Nie żyje 54-letni kierowca ciągnika Data dodania artykułu: 16.04.2026 10:09Tragiczne zdarzenie w gminie Gromnik. Nie żyje około 60-letni mężczyzna Tragiczne zdarzenie w gminie Gromnik. Nie żyje około 60-letni mężczyzna Data dodania artykułu: 11.04.2026 20:01Chwile grozy w Mościcach! Motocyklista z obrażeniami po zderzeniu z autem Chwile grozy w Mościcach! Motocyklista z obrażeniami po zderzeniu z autem Do groźnego zdarzenia drogowego doszło we wtorkowe popołudnie w Tarnowie-Mościcach. Na ulicy Indyka zderzyły się samochód osobowy i motocykl. Poszkodowany 44-letni motocyklista trafił do szpitala. Okoliczności wypadku wyjaśnia policja, a ostateczna kwalifikacja zdarzenia zależeć będzie od stanu zdrowia poszkodowanego.Data dodania artykułu: 14.04.2026 17:26Tuchów. Samochód wypadł z drogi. Oplem podróżowały dwie osoby Tuchów. Samochód wypadł z drogi. Oplem podróżowały dwie osoby Groźnie wyglądające zdarzenie drogowe miało miejsce w nocy z soboty na niedzielę na ulicy Ryglickiej w Tuchowie. Samochód osobowy wypadł z jezdni i zakończył jazdę w przydrożnym rowie. Na szczęście osoby podróżujące pojazdem nie odniosły obrażeń.Data dodania artykułu: 19.04.2026 03:15
Zderzenie dwóch volkswagenów w Tarnowie. Wśród pojazdów radiowóz policyjny Zderzenie dwóch volkswagenów w Tarnowie. Wśród pojazdów radiowóz policyjny Data dodania artykułu: 20.04.2026 18:46Gręboszów. Pożar silosu na terenie zakładu produkcyjnego. Nad miejscowością czarny dym! Gręboszów. Pożar silosu na terenie zakładu produkcyjnego. Nad miejscowością czarny dym! Data dodania artykułu: 13.04.2026 07:56Tragedia na torach w Zabierzowie. Nie żyje 19-letni mężczyzna Tragedia na torach w Zabierzowie. Nie żyje 19-letni mężczyzna Data dodania artykułu: 13.04.2026 10:28Dramatyczny wypadek quada pod Bochnią. 22-latek reanimowany, do szpitala trafił śmigłowcem LPR Dramatyczny wypadek quada pod Bochnią. 22-latek reanimowany, do szpitala trafił śmigłowcem LPR Do dramatycznych scen doszło w niedzielne popołudnie w miejscowości Chełm w powiecie bocheńskim. 22-letni mężczyzna uległ poważnemu wypadkowi podczas jazdy quadem – pojazd wpadł do rzeki, a u poszkodowanego doszło do nagłego zatrzymania krążenia. Dzięki błyskawicznej i skoordynowanej akcji służb ratunkowych jego życie udało się uratować.Data dodania artykułu: 19.04.2026 19:59Groźne zderzenie w Ciężkowicach. Motocykl, autobus i laweta – są poszkodowani, drogi zablokowane Groźne zderzenie w Ciężkowicach. Motocykl, autobus i laweta – są poszkodowani, drogi zablokowane Do groźnego wypadku doszło we wtorek przed godziną 18:30 w Ciężkowicach (pow. tarnowski). Na skrzyżowaniu ulic Tarnowskiej i Jastrzębskiej zderzyły się motocykl, autobus oraz laweta. Są osoby poszkodowane, a droga wojewódzka nr 977 oraz droga powiatowa w kierunku Jastrzębi zostały całkowicie zablokowane. Na miejscu pracują służby ratunkowe.Data dodania artykułu: 21.04.2026 20:48Dąbrowski policjant będąc na zakupach dwukrotnie zatrzymał tego samego sklepowego złodzieja Dąbrowski policjant będąc na zakupach dwukrotnie zatrzymał tego samego sklepowego złodzieja Wzorowa postawa i szybka reakcja, tak można podsumować zachowanie asp. Mariusza Wajdy, policjanta, który mimo zakończonej służby nie pozostał obojętny na łamanie prawa. Funkcjonariusz dwukrotnie tego samego dnia, w odstępie niespełna godziny, ujął tego samego mężczyznę dokonującego kradzieży sklepowych.Data dodania artykułu: 23.04.2026 07:18
Na sprzedaż działka w Szynwałdzie gm. Skrzyszów Na sprzedaż działka w Szynwałdzie gm. Skrzyszów Cena: 99000 PLNNa sprzedaż działka położona w miejscowości Szynwałd, w gminie Skrzyszów, tuż przy granicy ze Skrzyszowem. Nieruchomość objęta jest miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego z przeznaczeniem pod zabudowę zagrodową w gospodarstwach rolnych, ogrodniczych i hodowlanych, co stwarza szerokie możliwości rozwoju zarówno pod działalność rolniczą, jak i zabudowę siedliskową. Przez część działki przechodzi średnie napięcie ( możliwość wystąpienia o odszkodowanie). Działka położona jest bezpośrednio przy drodze asfaltowej, co zapewnia wygodny i całoroczny dojazd. Wszystkie media znajdują się na działce lub w jej granicy, co znacząco ułatwia i przyspiesza proces inwestycyjny. Spokojna, zielona okolica z szybkim dojazdem do pobliskich miejscowości sprawia, że to doskonała propozycja zarówno pod inwestycję, jak i do realizacji własnych planów. Serdecznie zapraszamy do kontaktu i prezentacji nieruchomości. Od A do Z Nieruchomości Agnieszka Zając Tarnów, Krakowska 17 668-804-983 www.odadoznieruchomosci.pl Treść niniejszego ogłoszenia nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu CywilnegoWyjątkowa działka na sprzedaż Łękawka, gmina Tarnów Wyjątkowa działka na sprzedaż Łękawka, gmina Tarnów Cena: 149000 PLNWyjątkowa działka na sprzedaż Łękawka, gmina Tarnów Szukasz miejsca, które łączy ciszę natury z szybkim dostępem do miasta? Ta oferta zdecydowanie wyróżnia się na tle innych. Na sprzedaż niepowtarzalna działka o powierzchni 23 arów, położona na malowniczym wzgórzu w miejscowości Łękawka (gmina Tarnów). To teren, który zachwyca przestrzenią, widokami oraz kameralnym charakterem, w okolicy nowa zabudowa , działka znajduje się w luźnej zabudowie, co zapewnia prywatność i komfort. Najważniejsze atuty nieruchomości: * wyjątkowa lokalizacja na wzniesieniu z pięknymi widokami * powierzchnia: 23 ary * wymiary: ok. 31,5 m x 76,5 m bardzo ustawna * bezpośredni dostęp do drogi asfaltowej * media: gaz i wodociąg w działce * prąd na działce sąsiedniej * szybki dojazd ok. 3 minuty samochodem do centrum miejscowości * spokojna, zielona okolica bliskość lasów i terenów rekreacyjnych. Przeznaczenie w planie zagospodarowania: Działka objęta jest miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego i znajduje się na terenach zabudowy zagrodowej. Oznacza to, że możliwość budowy przysługuje osobom posiadającym status rolnika (min. 1 ha gruntów własność lub dzierżawa na terenie gminy lub gminy sąsiedniej). To idealna propozycja dla osób, które marzą o domu w otoczeniu natury, z dala od zgiełku, a jednocześnie z szybkim dostępem do infrastruktury i miasta. Zapraszamy serdecznie na prezentację! Przekonaj się na miejscu, jak wyjątkowy potencjał ma ta nieruchomość. Od A Do Z Nieruchomości Tarnów, Krakowska 17 Agnieszka Zając tel: 668 804 983 Treść niniejszego ogłoszenia nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu CywilnegoNa sprzedaż działka w Bogumiłowicach Na sprzedaż działka w Bogumiłowicach Cena: 159000 PLNNa sprzedaż atrakcyjna działka z warunkami zabudowy o powierzchni 29 arów, z możliwością podziału na 2 części. Oferujemy na sprzedaż atrakcyjnie położony teren o powierzchni 29 arów z wydanymi warunkami zabudowy pod budowę domu mieszkalnego jednorodzinnego. Nieruchomość znajduje się przy bocznej drodze asfaltowej i przylega do niej bokiem o szerokości 26 metrów, co zapewnia wygodny wjazd oraz szerokie możliwości zagospodarowania terenu. Działka w dalszej części stopniowo się rozszerza i dochodzi do działki leśnej, co gwarantuje większą prywatność oraz przyjemne, zielone otoczenie. Istnieje możliwość podziału nieruchomości na dwie działki po około 14 ara z wydzieleniem wewnętrznej drogi dojazdowej do działki w drugiej linii zabudowy. Ceny: Całość 338 000 zł Działka w pierwszej linii zabudowy (ok. 14 ara) 159 000 zł Działka w drugiej linii zabudowy (ok. 14 ara) 179 000 zł Media: skrzynka prądowa na działce, kanalizacja w drodze, gaz w drodze, wodociąg w drodze. To idealna propozycja dla osób szukających spokojnego miejsca pod budowę domu, z dobrym dojazdem i dostępem do infrastruktury lub inwestycję. Serdecznie zapraszamy na prezentację. Od A do Z Nieruchomości Agnieszka Zając Tarnów, Krakowska 17 668-804-983 www.odadoznieruchomosci.pl Treść niniejszego ogłoszenia nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego
Atrakcyjna działka budowlana Tuchów, ul. Leśna Atrakcyjna działka budowlana Tuchów, ul. Leśna Cena: 125000 PLNNa sprzedaż oferujemy działkę o powierzchni ponad 14 arów, położoną w jednej z najbardziej cenionych części Tuchowa przy ul. Leśnej, w kierunku Mesznej Opackiej. To miejsce, które wyróżnia się wyjątkowymi walorami krajobrazowymi oraz spokojnym, zielonym otoczeniem z pięknymi, panoramicznymi widokami. Parametry i atuty nieruchomości: * powierzchnia: ponad 14 arów * szerokość od frontu: ok. 20 metrów * bezpośredni dostęp do drogi asfaltowej * teren z delikatnym nachyleniem w kierunku południowym idealne nasłonecznienie przez cały dzień * niezagrożony widok na lasy gwarancja prywatności i wyjątkowego klimatu Media: * prąd na działce * kanalizacja miejska na działkach powyżej * gaz w odległości do ok. 100 m * wodociąg w drodze Przeznaczenie w miejscowym planie zagospodarowania: Działka objęta jest miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego i oznaczona jako teren zabudowy jednorodzinnej oraz zagrodowej. Co to oznacza w praktyce? * istnieje możliwość budowy domu jednorodzinnego dla osób prywatnych, bez konieczności posiadania statusu rolnika * dopuszczona jest również zabudowa zagrodowa, czyli siedliskowa (budynek mieszkalny wraz z zabudowaniami gospodarczymi) dla osób prowadzących działalność rolniczą * plan daje większą elastyczność zagospodarowania terenu oraz szerokie możliwości dopasowania inwestycji do własnych potrzeb Dzięki temu działka stanowi świetną propozycję zarówno dla osób planujących budowę domu, jak i inwestorów szukających gruntu o wszechstronnym przeznaczeniu. Nieruchomość oferowana jest w bardzo atrakcyjnej cenie, z możliwością negocjacji. To idealne miejsce dla osób, które marzą o domu w otoczeniu natury, z pięknym widokiem, a jednocześnie w dogodnej lokalizacji blisko centrum Tuchowa, ale z dala od miejskiego zgiełku. Zapraszamy do kontaktu i na prezentację! Agnieszka Zając tel: 668 804 983 Od A do Z Nieruchomości ul. Krakowska 17, Tarnów Treść niniejszego ogłoszenia nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.KUPIĘ SZABLE,BAGNETY,KORDZIKI,NOŻE,MILITARIA WOJSKOWE KONTAKT 694972047 KUPIĘ SZABLE,BAGNETY,KORDZIKI,NOŻE,MILITARIA WOJSKOWE KONTAKT 694972047 Cena: 7685 PLNPolskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia, odznaki, medale, ordery,mundury, rogatywki, szable, kordziki, bagnety,noże, stare dokumenty, dyplomy, legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe oraz różne Antyki za ciekawe rzeczy dobrze zapłacę telefon 694-972-047Kupię medale,ordery,odznaki,odznaczenia,militaria wojskowe Kupię medale,ordery,odznaki,odznaczenia,militaria wojskowe Cena: 8976 PLNPolskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia, odznaki, medale, ordery,mundury, rogatywki, szable, kordziki, bagnety,noże, stare dokumenty, dyplomy, legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe oraz różne Antyki za ciekawe rzeczy dobrze zapłacę telefon 694-972-047
Reklama
Reklamahostovita.pl
zachmurzenie małe

Temperatura: 18°C Miasto: TARNÓW

Ciśnienie: 1012 hPa
Wiatr: 24 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
REGION
Reklama