Program do fakturowania z VAT i bez VAT

  • 03.09.2019, 10:45 (aktualizacja 03.09.2019, 12:00)
  • materiał zewnętrzny
Program do fakturowania z VAT i bez VAT
Programy do wystawiania faktur są wyposażone w różne funkcjonalności. Niektórzy przedsiębiorcy korzystają ze zwolnienia z podatku VAT i zobligowani są do wystawiania faktur bez VAT. Odpowiedni program do fakturowania powinien mieć możliwość zarówno przygotowania faktury, który pozbawiona jest podatku VAT, jak i również dokumentu, który ten podatek zawiera.

Fakturowanie dla zwolnionych z VAT

Przedsiębiorcy zwolnieni z podatku od towarów i usług mogą skorzystać z przygotowanego przez firmę MEGA-TECH programu Faktura Small Business. To oprogramowanie jest dedykowane małym i średniej wielkości podmiotom zarówno czynnym, jak i zwolnionym z VAT. Oprogramowanie można więc dowolnie dostosować do własnych potrzeb. Jeżeli np. przedsiębiorca chce wystawić fakturę VAT (wcześniej był zwolniony z VAT, jednak zakres wykonywanych czynności spowodował, iż stał się czynnym podatnikiem VAT) to powinien mieć taką możliwość. W programie Faktura Small Business przedsiębiorca wystawi taki dokument jak: faktura VAT, faktura bez VAT, faktura korygująca i nota, proforma, wezwanie do zapłaty, paragon fiskalny czy przygotuje plik JPK. Ten program do faktur skrywa w sobie wiele przydatnych funkcjonalności, które upraszczają fakturowanie. Program jest bardzo uniwersalny, przez co szybko dostosuje się do indywidualnych oczekiwań użytkowników. 

Przydatne opcje w znanym programie

Posiadając program do wystawiania faktur Faktura Small Business można być pewnym, że przygotowanie potrzebnych dokumentów nie będzie zajmowało wielu godzin pracy. Program ten pozwala przygotować pliki w kilka minut. Faktury można wysłać e-mailem do kontrahentów. W programie wbudowane są automatyczne moduły, które pobierają średni kurs waluty z NBP, jeżeli zachodzi taka potrzeba oraz dane klientów zarejestrowanych w CEIDG na podstawienie numeru NIP ich firmy. Program jest wspierany przez producenta i ciągle aktualizowany. Z łatwością można w nim odnaleźć potrzebne opcje. Program ma intuicyjny interfejs i szybko dostosowuje się go do własnych oczekiwań. Można w nim dowolnie modyfikować wygląd dokumentów np. dodając własne logo czy pieczątkę. Zaproponowane rozwiązania pozwalają szybko obsłużyć kontrahenta i odpowiednio oznaczyć dane, tak by z łatwością odszukać je w systemie, gdy będą potrzebne. 

Faktura Small Business to nie tylko program do faktur ale też program do JPK. Przydaje się w różnych sytuacjach i dla różnych rodzajów działalności. To narzędzie, które jest bardzo pomocne w codziennej pracy. Warto w nim wystawiać dokumenty.

materiał zewnętrzny

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe