Łękawica. Uroczystości pogrzebowe Wiesława Budzika „Rolanda”

  • 29.08.2019, 19:45
  • Maciej Uszko
tar-2019-08-29-pogrzeb-wbudzikconver.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W czwartkowe popołudnie na cmentarzu parafialnym w Łękawicy odbyły się uroczystości pogrzebowe Wiesława Budzika „Rolanda”. Pochodzący z tej podtarnowskiej miejscowości żołnierz wyklęty został zamordowany 21 października 1946 r. w krakowskim więzieniu.

Jego ciało potajemnie pochowano w nieoznaczonym grobie na cmentarzu Rakowickim. Dzięki prowadzonym przez Biuro Poszukiwań i Identyfikacji IPN działaniom, szczątkiWiesław Budzika odnaleziono jesienią 2017 roku.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczęły się mszą świętą w kościele św. Mikołaja Biskupa. Następnie w wojskowej asyście odbył się przemarsz z trumną na cmentarz. Ciało Wiesława Budzika pochowane zostało w rodzinnym grobowcu. 

Maciej Uszko

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe