Ludowi artyści z gminy Ryglice wystąpili w Krasnymstawie

  • 28.08.2019, 19:11
  • UM Ryglice
Ludowi artyści z gminy Ryglice wystąpili w Krasnymstawie

W dniu 23 sierpnia, artyści ludowi z terenu gminy Ryglice wystąpili na scenie najstarszego festiwalu piwnego w Polsce - CHMIELAKI KRASNOSTAWSKIE. Na scenie zaprezentowali się: Kapela Ludowa W Kuźni u Kowala, Kapela Ludowa Zalasowianie, Młodzieżowa Kapela Ludowa Z POD DĘBA z Zalasowej oraz Grupa Śpiewacza Lubczanie. Artyści zaproszenie na ten prestiżowy festiwal otrzymali od władz Krasnegostawu, które w lutym 2019 r. podpisały z gminą Ryglice porozumienie o współpracy obejmującej m.in. prezentację zwyczajów i tradycji oraz wymianę doświadczeń kulturowych. To pokłosie wydarzenia Święty Walenty - Tradycje Lubeckie, które w 2019 r. za sprawą konkursu kulinarnego SERCEM GOTOWANE zyskało nowy - ogólnopolski wymiar. Przypomnę, że w konkursie udział wzięły gminy: Jodłowa (woj. podkarpackie), Krasnystaw (woj. lubelskie), Ryglice (woj. małopolskie), Sejny (woj. podlaskie) oraz Somonino (woj. pomorskie).

Żywe reakcje wielotysięcznej, lubelskiej publiczności oraz prośby o bisy to najlepszy dowód na to, że kultywowanie rodzimej tradycji muzykowania nie jest skazane na zatarcie prze upływający czas. Wręcz przeciwnie. Twórcy podtrzymujący nasze zwyczaje to cenieni i lubiani artyści, którzy są chętnie goszczeni na scenach wydarzeń artystycznych poza terenem gminy Ryglice. Tym razem niezwykłe przeżycia wynoszą oni z występów w Krasnymstawie w województwie lubelskim, ale sądząc po niezwykle entuzjastycznym i żywiołowym przyjęciu przez publiczność, to dopiero początek ich występów na scenach partnerów gminy Ryglice.

W tym miejscu chcę przekazać pozdrowienia dla mieszkańców i zespołów występujących na scenie Chmielaków od Burmistrz Krasnegostawu - Roberta Kościuka, zachwyconego występami naszych muzyków.

Serdecznie gratuluję wszystkim artystom, niezwykle udanego występu na festiwalu w Krasnymstawie. Dziękuję za godną reprezentację i promocję gminy Ryglice poza jej granicami. Ogólnopolski charakter festiwalu Chmielaki Krasnostawskie sprawia, że o gminie Ryglice mogła usłyszeć cała Polska. Jesteśmy z Was dumni - podkreślił burmistrz Ryglic.

UM Ryglice

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe