Wojnicz. Powiat tarnowski świętował dożynki

  • 26.08.2019, 13:30 (aktualizacja 26.08.2019, 14:04)
  • Wioletta Zarębska
tar-2019-08-26-dozynki-powiat-wojniczmoviecon.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Za nami dożynki powiatu tarnowskiego. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą, podczas której dziękowano Bogu za plony, później uczestnicy przemaszerowali barwnym korowodem do Parku Miejskiego w Wojniczu. Tam rozpoczęło się oficjalne świętowanie dożynek.

Podczas dożynek powiatowych wybierano najpiękniejszy wieniec. Jury konkursowe nie miało łatwego zadania, bowiem każda korona miała swój urok. Po dwugodzinnych obradach zdecydowano, że w kategorii wieńców tradycyjnych pierwsze miejsce zostanie przyznane grupie wieńcowej z Sikorzyc (gmina Wietrzychowice), ex aequo pierwsze miejsce zdobyła również korona dożynkowa z miejscowości Joniny (gmina Ryglice).

Dożynki powiatu tarnowskiego to też konkurs na "Najlepszego Sołtysa Powiatu Tarnowskiego 2018". Okazał się nim gospodarz wsi Zakrzów z gminy Wojnicz.

Po części oficjalnej przyszedł czas na zabawę, najpierw na scenie wystąpił zespół The Postman, który zagrał utwory legendarnej grupy The Beatles. Później publiczność bawiły Łobuzy, zaśpiewali oni swoje największe hity disco-polo. Gwiazdą wieczoru była Halina Młynkowa, która w tym roku obchodzi jubileusz 20-lecia pracy artystycznej.

XXI Dożynki Powiatu Tarnowskiego w Wojniczu trwały dwa dni.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe