Tarnów liderem zwolnień elektronicznych

  • 23.08.2019, 11:18
  • Natalia Tryba
tar-2019-08-23_zus_e-zwolnienia_got.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W Małopolsce papierowe zwolnienia lekarskie stanowią już tylko niecałe 0,02 proc. zwolnień elektronicznych. Od początku grudnia ubiegłego roku do końca lipca br. lekarze w naszym województwie wystawili niemal 1,3 mln e-ZLA. Najmniej papierowych zwolnień wystawiono w Tarnowie.

Od momentu powszechnego wprowadzenia elektronicznych zwolnień lekarskich, tj. od 1 grudnia 2018 r. do końca lipca 2019 r. do małopolskich oddziałów ZUS wpłynęło niemal 1,3 mln e-zwolnień. W tym czasie w wersji papierowej, która wyszła z użycia, lekarze wystawili tylko 1,7 tys. druków.

Co bardzo istotne, liczba papierowych zwolnień systematycznie, z miesiąca na miesiąc spada. W maju  na blisko 161 tys. e-ZLA lekarze papierowo wypisali jedynie 70 druków, zaś w lipcu na 150 tys. e-ZLA ZUS otrzymał w tzw. papierze jedynie 33 druki. Oznacza to, że liczba zwolnień papierowych spadła do 0,02 procent.

Natalia Tryba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe