Powiat Dąbrowski. Czy jest szansa na zmniejszenie ryzyka powodziowego?

  • 20.08.2019, 14:31
  • Maciej Uszko
tar-2019-08-20-powodz-powiat-dabrowskiconver.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Dyskutowali o poprawie bezpieczeństwa przeciwpowodziowego. W Muzeum Drogownictwa w Szczucinie odbyła się konferencja, podczas której starano się wskazać działania, mające na celu zmniejszenie ryzyka powodziowego na terenie Powiatu Dąbrowskiego. W spotkaniu uczestniczył wojewoda małopolski Piotr Ćwik, samorządowcy ziemi dąbrowskiej i tarnowskiej oraz służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo.

Wśród sposobów na zwiększenie bezpieczeństwa przeciwpowodziowego wymienione zostały m.in: powstanie nowej jednostki Państwowej Straży Pożarnej, budowę zbiornika retencyjnego w Żelazówce, zacieśnienie współpracy z Wodami Polskimi oraz dbanie o stan wałów przeciwpowodziowych, a w szczególności dróg.

Maciej Uszko

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe