Region. Znana jest już lista kandydatów PiS w wyborach do Sejmu RP

  • 16.08.2019, 15:49 (aktualizacja 16.08.2019, 20:45)
  • Wioletta Zarębska
tar-2019-08-16-listy-pismoviecon.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Prawo i Sprawiedliwość nie odpoczywa podczas długiego sierpniowego weekendu. Zjednoczona Prawica w piątek 16 sierpnia ogłosiła listy kandydatów do Parlamentu RP. Oficjalna konferencja dotycząca prezentacji kandydatów odbyła się w Warszawie. My sprawdziliśmy, kto będzie ubiegał się o mandat poselski z tarnowskiego okręgu.

Do tej pory pewnym było to, że rekordzistka wyborów samorządowych, obecna członkini Zarządu Województwa Małopolskiego – Anna Pieczarka, będzie liderem listy.

Jak się okazuje, to kobiety znalazły się na czele listy. Numer "2" otrzymała obecna wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko. Kolejne miejsce przypadło posłowi Michałowi Wojtkiewiczowi z Tuchowa. Wysoko na liście uplasował się też dąbrowski poseł Wiesław Krajewski, jemu przypadło 5 miejsce, a poprzedza go Urszula Rusecka z Wieliczki.

Wysokie, szóste miejsce otrzymał tarnowski radny Rady Miejskiej Piotr Sak, który reprezentuje Solidarną Polskę. Dopiero za nim znalazła się posłanka a zarazem dyrektorka Szpitala Wojewódzkiego im. św. Łukasza w Tarnowie - Anna Czech. Ósemka to Stanisław Bukowiec z Bochni, obecny radny Sejmiku Województwa Małopolskiego, który reprezentuje Porozumienie Jarosława Gowina. Na dziewiątej pozycji znalazł się Mariusz Zając – radny powiatu bocheńskiego a zarazem dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni. Z kolei dziesiąte miejsce przypadło posłowi Norbertowi Kaczmarczykowi, który niedawno przeszedł do PiS-u.

Pozostali kandydaci to lokalni działacze Prawa i Sprawiedliwości.

Dodajmy, że na ostatnim, osiemnastym miejscu znalazł się Wojciech Skruch, radny Sejmiku Województwa Małopolskiego, a zarazem skarbnik gminy Ciężkowice.

 

Lista kandydatów PiS do sejmu w okręgu 15:

1. Anna Pieczarka

2. Józefa Szczurek-Żelazko

3. Michał Wojtkiewicz

4. Urszula Rusecka

5. Wiesław Krajewski

6. Piotr Sak

7. Anna Czech

8. Stanisław Bukowiec

9. Mariusz Zając

10. Norbert Kaczmarczyk

11. Jarosław Sorys

12. Piotr Wajda

13. Celina Jacewicz

14. Małgorzata Jaśko

15. Magdalena Kopczyńska

16. Kazimierz Żurowski

17. Dariusz Pietruszka

18. Wojciech Skruch

Przypomnijmy, że Prezydent RP Andrzej Duda ogłosił, że wybory odbędą się 13 października.

 

Wioletta Zarębska

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe