Wola Rzędzińska. Piknik wojskowy i koncert Sarsy na obchody 99. rocznicy Cudu nad Wisłą

  • 16.08.2019, 13:02 (aktualizacja 16.08.2019, 13:21)
  • Wioletta Zarębska
tar-2019-08-015-wola-rzedzinskamoviecon.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Za nami 99. rocznica Bitwy Warszawskiej, zwanej też Cudem nad Wisłą. Z tej okazji Gmina Tarnów zorganizowała obchody. Podobnie jak w latach ubiegłych rozpoczęły się one defiladą grup rekonstrukcyjnych ulicami Woli Rzędzińskiej, temu przemarszowi przewodniczył sam marszałek Józef Piłsudski.

Tę jedną z 18 najważniejszych bitew świata wspominała Gmina Tarnów i cała Polska. Na stadionie w Woli Rzędzińskiej nie było miejsca na nudę, a organizatorzy zadbali o to, by cały czas coś się działo. I tak były pokazy husarii, musztry, strzelanie z repliki armaty i wiele innych atrakcji. Uczestników wydarzenia częstowano też wojskową grochówką. Było coś dla ciała i było coś dla ducha, później w ruch poszły śpiewniki i rozpoczęło się śpiewanie pieśni patriotycznych i piosenek żołnierskich.

W tym roku w Woli Rzędzińskiej wieczór zakończył się koncertowo. Wraz z gwiazdą wieczoru - Sarsą – cały stadion nucił takie przeboje jak "Carmen" czy "Motyle i ćmy".

ZOBACZ TAKŻE CAŁOŚĆ WYDARZENIA: Obchody rocznicy Bitwy Warszawskiej w Woli Rzędzińskiej

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe