Falkowa. Od uderzenia pioruna spłonęło gospodarstwo, teraz trwa zbiórka pieniędzy na jego odbudowę

  • 14.08.2019, 16:37
  • Wioletta Zarębska
tar-2019-08-14-falkowamoviecon.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Ponad cztery tygodnie temu (w niedzielę, 21 lipca) doszło do ogromnego pożaru w miejscowości Falkowa, koło Ciężkowic. Od uderzenia pioruna w ogniu stanęła stodoła i stajnia. W płonieniach zginęło sześć sztuk bydła, z dymem poszły płody rolne, zniszczone zostały też maszyny rolnicze.

Wezwani na miejsce strażacy przez kilka godzin gasili ogień, który zagrażał również domowi. Po pożarze przyszedł czas na szacowanie strat, wstępnie wyliczono je na 350 tys. zł. Ze względu na ogromne zniszczenia, zagrożony zawaleniem budynek gospodarczy został całkowicie rozebrany. Rodzina Pyrków nowy musi postawić jeszcze przed zimą. Na razie pomagają im sąsiedzi, m.in. udostępnili oni miejsce w stajni dla krów, oraz podarowali bale słomy. Prowadzona była też zbiórka datków w parafii.

To jednak nie wystarczy, dlatego utworzono też zbiórkę pieniędzy na portalu Zrzutka.pl. Potrzebne jest 100 tys. zł.

Rodzina Pyrków nadal chce zajmować rolnictwem, bo dla nich to jedyne źródło utrzymania.

Więcej informacji o zbiórce pieniędzy jest TUTAJ. 

ZOBACZ TAKŻE: Od uderzenia pioruna zapaliła się stodoła w Falkowej

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe