Groźna choroba pszczół dotarła do Bochni i Nowego Wiśnicza

  • 14.08.2019, 16:16 (aktualizacja 14.08.2019, 21:24)
  • Natalia Tryba
tar-2019-08-14_pszczoly_got.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Wojewoda Małopolski wydał rozporządzenie w sprawie zwalczania zgnilca amerykańskiego pszczół na terenie powiatu bocheńskiego i brzeskiego. Nakazał oznakować obszar zapowietrzony poprzez ustawienie tablic ostrzegawczych z trwałym i widocznym napisem. Mimo, że choroba jest niebezpieczna wyłącznie dla pszczół, to skutecznie uprzykrza życie pszczelarzom i sadownikom. To właśnie oni muszą pozbywać się całych, zakażonych ognisk.

Tablice są ustawione na każdej, zewnętrznej części obszaru przy drogach wjazdowych. Lek. wet. Wacław Czaja opowiedział nam o szczegółach choroby i zapewnił, że dwa znalezione ogniska, zostały zabite.

Natalia Tryba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe