Dąbrowa Tarnowska. Upamiętniono załogę zestrzelonego w 1944 roku bombowca

  • 12.08.2019, 10:34
  • Maciej Uszko
tar-2019-08-11-dabrowa-apelconver.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Dąbrowa Tarnowska uczciła 75. rocznicę Powstania Warszawskiego. Podczas patriotycznego apelu, który miał miejsce na dąbrowskim cmentarzu, upamiętniono wszystkie ofiary wojny, a w szczególności 7-osobową załogę alianckiego bombowca Halifax, która spiesząc na pomoc walczącej Warszawie, tragicznie zakończyła swoją misję.

Patriotyczne obchody rozpoczęły się od odśpiewania „Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie do zgromadzonych przemówił burmistrz Krzysztof Kaczmarski. Pamięć ofiar Powstania Warszawskiego w sposób szczególny uczczono uroczystym apelem oraz wspólną modlitwą. Na zakończenie uroczystości pod pomnikiem Lotników Halifaxa złożono kwiaty.

Maciej Uszko

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe