Abp. M. Jędraszewski o „tęczowej zarazie”

  • 06.08.2019, 15:21 (aktualizacja 06.08.2019, 15:29)
  • TVN24/x-news
Abp. M. Jędraszewski o „tęczowej zarazie”
Kraków. W rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego z własnym przesłaniem wystąpił metropolita krakowski. Arcybiskup Marek Jędraszewski zwrócił uwagę na dekady, które nastąpiły po powstańczym zrywie. Jego zdaniem, choć czasy Polski Ludowej już minęły, to mamy do czynienia "z zarazą, nie czerwoną, ale tęczową".

- Czerwona zaraza już po naszej ziemi na szczęście nie chodzi. Co wcale nie znaczy, że nie ma nowej, która chce opanować nasze dusze, nasze serca i umysły. Nie marksistowska, bolszewicka, ale zrodzona z tego samego ducha - neomarksistowska. Nie czerwona, ale tęczowa – powiedział arcybiskup Marek Jędraszewski.

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych zawiadamia prokuraturę w związku ze słowami abp. Jędraszewskiego o "tęczowej zarazie"

Warszawa. Jest zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa po słowach arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Wniosek do prokuratury złożył ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Dotyczy on wypowiedzi o "tęczowej zarazie". Metropolita krakowski podczas mszy świętej z okazji 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego właśnie takimi słowami odniósł się do społeczności LGBT.

- Jest to według nas złamanie art. 256 kodeksu karnego, czyli propagowanie totalitarnego ustroju państwa. Słowa o "tęczowej zarazie" wpisują się w stygmatyzacje grup społecznych podobną do tej, jaką stosowały ustroje totalitarne. Wszyscy jesteśmy wobec prawa równi, żadne stanowisko nie daje nam prawa do tego, żeby poniżać i znieważać innych - wyjaśnił Konrad Dulkowski z Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

 

 
TVN24/x-news

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe