Wał-Ruda. Uczcili 75. rocznicę Akcji III Most

  • 28.07.2019, 18:45
  • Wioletta Zarębska
tar-2019-07-28-walrudacon.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
75 lat temu w okolicach Wał-Rudy miało miejsce wydarzenie, które wpłynęło na losy II wojny światowej i przyczyniło się do ocalenia Londynu. Mowa o akcji III most, która rozegrała się w nocy z 25/26 lipca 1944 r.. Dziś, z tej okazji zorganizowano obchody upamiętniające tamto wydarzenie.

Ryszard Żądło ze Światowego Związku Żołnierzy AK, przypomina jak wyglądała akcja II most. Wyjaśnijmy, że chodziło o przekazanie informacji oraz szczątków niemieckiej, tajnej broni rakietowej do Anglii.

Uroczystości upamiętniające tamte wydarzenia trwały dwa dni. Zostały objęte patronatem Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie oraz starosty tarnowskiego.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe