Biała: Uczcili pamięć pomordowanych harcerzy

  • 28.07.2019, 18:32 (aktualizacja 28.07.2019, 18:41)
  • Zbigniew Filar
tar-_2019-07-28_biala_conwert.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...

Mieszkańcy miejscowości Biała, władze samorządowe i parlamentarzyści wzięli udział w upamiętnieniu poległych 29 lipca 1944 r., żołnierzy „szarych szeregów” z Mościc, którzy stoczyli 75 lat temu nierówną walkę z okupantem podczas ochrony zebrania konspiracyjnego.

Przypomnijmy że harcerze mieli za zadanie ochraniać powierzone przez aliantów korespondencje oraz radiostację, które były częścią operacji III Most w miejscowości Wał Ruda.

Uroczystości rozpoczęto Mszą Świętą w kaplicy w Białej, w asyście pocztów sztandarowych i orkiestry dętej przemaszerowano pod pomnik upamiętniający śmierć żołnierzy. Ów pomnik znajduje się bliskiej odległości gdzie polegli żołnierze „szarych szeregów”. Jak ważnym elementem edukacji jest dziś wychowanie patriotyczne mówiła Anna Pieczarka członek zarządu województwa małopolskiego

W hołdzie poległym delegacje złożyły przy pomniku kwiaty i znicze.

Zbigniew Filar

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Semenko
Semenko 30.07.2019, 12:52
Ci harcerze zginęli w walce, a więc polegli. Nie zostali zamordowani.

Pozostałe