WYREMONTOWANE POMIESZCZENIA OŚRODKA ZDROWIA W ZALASOWEJ

  • 23.07.2019, 21:01
  • UM Ryglice
WYREMONTOWANE POMIESZCZENIA OŚRODKA ZDROWIA W ZALASOWEJ

Ośrodek Zdrowia w Zalasowej został oddany do użytku w 1996 r. i od tego momentu nie był poddawany generalnemu remontowi. W tym czasie został rozszerzony zakres i ilość świadczonych usług medycznych oraz wydłużony został okres przyjmowania pacjentów. Należy w tym miejscu wspomnieć, że nasza Spółka Lekarska obecnie obejmuje opieką ponad 6 000 pacjentów oraz udziela około 25 000 porad lekarskich rocznie.

Chcąc poprawić komfort pracy oraz przyjmowania pacjentów, podjęto decyzję o remoncie pomieszczeń Ośrodka. 
Pierwszy etap remontu został przeprowadzony w miesiącach styczeń-maj 2019 r., co wiązało się z dużymi utrudnieniami dla naszych pacjentów. Prace obejmowały wymianę instalacji elektrycznej, oświetlenia, wymianę instalacji wodno-sanitarnej, malowanie ścian i wymianę podłóg w gabinetach lekarskich i gabinecie zabiegowym oraz poczekalni. Koszt tego remontu zamknął się kwotą około 50 000 zł. Prace te wykonano w całości ze środków własnych Spółki Lekarskiej.

Dzięki przychylności burmistrza Ryglic Pawła Augustyna, zawarto porozumienie z Gminą Ryglice, jako właścicielem budynku, co pozwoliło uzyskać środki na kompleksową wymianę okien na energooszczędne oraz wymianę drzwi wewnętrznych. Koszt tej wymiany wyniósł około 25 500 zł.
Drugi etap remontu będzie kontynuowany w następnych miesiącach i będzie obejmował remont toalet dla pacjentów, w tym dla osób niepełnosprawnych oraz gabinet lekarski i gabinet zabiegowy dla dzieci zdrowych. Przewidywany koszt tego etapu remontu to 50 000 zł. Z kolei Gmina Ryglice zobowiązała się do remontu schodów zewnętrznych i pochylni dla osób niepełnosprawnych.

Zakończenie prac remontowych pozwoli na poprawę funkcjonalności i estetyki pomieszczeń Ośrodka Zdrowia.

Paweł Sajdak

Cieszę się, że wspólnymi siłami udało się wyremontować pomieszczenia Ośrodka Zdrowia w Zalasowej. Dzięki temu, mieszkańcy naszej gminy mogą w komfortowych warunkach korzystać z usług świadczonych przez Spółkę Lekarską Berger i Sajdak. Jednocześnie dziękuję Panom: Pawłowi Sajdakowi i Mieczysławowi Bergerowi za inicjatywę remontu oraz przeznaczenie na ten cel środków finansowych. Mam nadzieję, że tak dobra i owocna współpraca, pozwoli w przyszłym roku na sprawne i równie efektowne wyremontowanie podjazdu dla osób niepełnosprawnych i zewnętrznych schodów prowadzących do budynku Ośrodka Zdrowia.

Burmistrz Ryglic
Paweł Augustyn

UM Ryglice

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe