Tarnów. Podpisano porozumienie na rzecz rozwoju zawodowego Małopolan

  • 23.07.2019, 16:54
  • Wioletta Zarębska
tar-2019-07-23-wup-istarostwomoviecon.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Wojewódzki Urząd Pracy, powiat tarnowski i 16 gmin z regionu tarnowskiego podpisały porozumienie, dzięki któremu ma zostać wzmocniona współpraca na rzecz rozwoju zawodowego Małopolan. Ten dokument ma pomóc m.in. w dostosowaniu kompetencji zawodowych mieszkańców do potrzeb pracodawców.

Niedawno podpisane porozumienie ma przede wszystkim służyć mieszkańcom – mówi Jacek Hudyma, wicestarosta tarnowski.

Z kolei Stanisław Bukowiec radny sejmiku województwa małopolskiego wyjaśnia, że jest to wyście na przeciw oczekiwaniom pracodawców a zarazem szansa na rozwój dla pracowników.

Dodajmy, że stopa bezrobocia na dzień 31 maja br. w mieście Tarnowie wynosiła 4,8 %, w powiecie tarnowskim 6,3 % a w całym województwie osiągnęła 4,4 %.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe