Tarnowscy policjanci powstrzymali samobójcę

  • 23.07.2019, 10:21
  • Natalia Tryba
tar-2019-07-23_szubienica.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Zaledwie chwile dzieliły od tragedii przewodnika, sierżanta sztabowego Tomasza Korusa i aspiranta sztabowego Wacława Gawrona z Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie oraz towarzyszącego im podczas służby psa, po tym jak otrzymali sygnał, że mieszkaniec Tarnowa próbuje targnąć się na własne życie.

Nieco wcześniej dramatycznie brzmiące w słuchawce telefonu słowa, usłyszał od żony 63-latka oficer dyżurny tarnowskiej policji, że jej mąż pozostawił list pożegnalny i z zamiarem odebrania sobie życia wyszedł z domu. Doświadczony policjant doskonale zdawał sobie sprawę, jak ważny w tej sytuacji jest czas, którego ma naprawdę niewiele, dlatego żeby go nie tracić i zapobiec najgorszemu, natychmiast skierował w teren patrole. 

  
Jednym z nich był partol w składzie sierżant Korus i aspirant Gawron. Dysponujący rysopisem poszukiwanego mundurowi zdali się na doskonały węch i świetne przygotowanie ich czworonożnego partnera, który podjął trop i po pokonaniu kilkuset metrów bezbłędnie doprowadził ich do miejsca gdzie znajdował się 63-latek. W pobliżu opuszczonych budynków przy ul. Braci Saków, w zaroślach siedział poszukiwany, trzymając w jednej ręce zapętlony sznur, w drugiej truciznę. Podczas rozmowy przyznał się policjantom, że przerastające go problemy osobiste, sprawiły, że chciał ich użyć. Przewodnicy pomogli panu i zabrali go do domu. Z uwagi na powagę sytuacji poprosili o wsparcie służby medyczne, które zdecydowały o przewiezieniu mężczyzny do szpitala. 
 

Natalia Tryba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe