Antysemickie napisy na murze cmentarza

  • 21.07.2019, 15:25 (aktualizacja 22.07.2019, 21:21)
  • Zbigniew Filar
tar-2019-07-21_napisy_cmentarz_conwert.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...

Żydowski cmentarz w Tarnowie, kolejny raz został oszpecony przez nieznanego na tą chwilę sprawcę. Na murze kirkutu pojawił się antysemicki napis. 

Fundacja "Antyschematy 2" od kilku lat w Tarnowie czynnie uczestniczy w licznych projektach związanych z budowaniem tolerancji pokoleniowej. 

Podobne napisy pojawiły się w 2017 r., wówczas tarnowska policja doprowadziła sprawców przed sąd i zostali skazani prawomocnym wyrokiem, dzisiejszą sprawę również będą wyjaśniać tarnowscy policjanci. 

Zbigniew Filar

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
on
on 21.07.2019, 23:45
Szkoda, że jak Polacy w USA strajkowali przeciwko złodziejskiej ustawie żydowskiej (477 Just) a J. Daniels nazywał ich nieudacznikami to nie mówiliście o mowie nienawiści.
Adrian
Adrian 21.07.2019, 23:39
Kolejni pseudopoprawni politycznie. *** żydów i ich wyimaginowane roszczenia. Założę się, że ktoś z redakcji sam to napisał dla fejmu.
Józef Pyrek
Józef Pyrek 21.07.2019, 21:34
Tego nie było za moich młodych lat. Gdy przeprowadziliśmy się na początku lat 60-tych z okolic Rynku na ul. Mickiewicza, okolice tego cmentarza, zwłaszcza miejsce" pod kasztanami", były punktem spotkań i zabaw.
Jak dobrze pamiętam, nikomu w tamtych czasach nie przyszło do głowy, żeby umieszczać jakiekolwiek napisy. A przecież wiedzieliśmy co to za miejsce.
Nie dawaliśmy wiary opowieściom o mordowaniu dzieci.
Mój tato znał wszystkich tarnowian narodowości żydowskiej, którzy przeżyli wojnę. I ja też ich znałem.
Pamiętam też żydowską rodzinę która mieszkała w tej samej kamienicy co my przy ul. Wekslarskiej 2.
Moje dzieci wychowałem tak, by nie miały żadnych uprzedzeń do innych ludzi.
Od początku lat dziewięćdziesiątych politycy i kler nie podołali wychowaniu nowego pokolenia .


Pozostałe