"Ten zawód obecnie nie jest szczytem marzeń i popularności". Brakuje nauczycieli w Krakowie

  • 18.07.2019, 22:03
  • TVN24/x-news
"Ten zawód obecnie nie jest szczytem marzeń i popularności". Brakuje nauczycieli w Krakowie
Kraków. W Krakowie brakuje nauczycieli - jak podaje magistrat, chodzi o co najmniej 160 etatów. Tymczasem związku z reformą edukacji i tzw. podwójnym rocznikiem krakowskich szkołach średnich naukę w nowym roku szkolny ma rozpocząć o 7 tysięcy uczniów więcej niż w poprzednich latach.

– W mojej szkole uczniowie nie będą się uczyć na dwie zmiany. Jeśli chodzi o nauczycieli, to jest zagrożenie, że będą mieli dodatkowe godziny – powiedział Krzysztof Sekunda, dyrektor zespołu szkół mechanicznych nr 3 w Krakowie.

Brakuje szczególnie nauczycieli języków obcych, matematyki i innych przedmiotów ścisłych.
– Często są to nauczyciele, których poszukuje się na rok czy dwa, a nie jest to stały etat, dla którego mogliby zaryzykować zmianę dotychczasowej pracy, żeby szukać czegoś nowego – powiedział Tomasz Włoczkowski, nauczyciel liceum w Krakowie.

Prezes okręgu małopolskiego ZNP Grażyna Ralska zwróciła uwagę, że istnieje problem nauczycieli odchodzących z zawodu tylko dlatego, że wynagrodzenia są bardzo niskie w stosunku do innych grup zawodowych.

TVN24/x-news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe