Zaplanowali napad przez "komórkę"

  • 15.07.2019, 08:37
  • KMP Tarnów
Zaplanowali napad przez "komórkę"

Znajomość 16-latka z czworgiem młodych tarnowian została mocno nadwyrężona, po tym jak zaplanowali napaść na kolegę w kominiarkach, aby pozbawić go drogiego telefonu. Dzięki policjantom z komisariatu Tarnów-Centrum cała prawda ujrzała światło dzienne, skradzione rzeczy odzyskano, a winni poniosą konsekwencje prawne.

Młodzi tarnowianie spotkali się w piwnicy rodziców jednego z nich. Było to dziwne spotkanie - bez słów, bo cała piątka siedziała z nosem w „komórkach”. Widząc u 16-latka drogi telefon dwóch nieletnich, 19 i 25-latek wymieniając się wiadomościami w telefonach uzgodnili, że napadną na niego, zabiorą cenny przedmiot, a pieniądze z jego sprzedaży podzielą między siebie. 
W tym celu jeden stanął na czatach, drugi pod pozorem odprowadzenia przyszłej ofiary domu, zwabił 16-latka w umówione miejsce. Dwóch kolejnych zamaskowanych w foliowy worek i kominiarkę na głowie, wyposażonych w zabrany z piwnicy pręt i drewnianą listwę, podbiegło do 16-latka. Dla niepoznaki kazali obu chłopakom położyć się twarzą do ziemi, żądając wydania wcześniej cennych przedmiotów. Będący z nimi w zmowie chłopak bez słowa wyciągnął zawartość kieszeni, ale właściciel wartego 1600 złotych telefonu, nie był chętny oddać komórki. Dostał więc po głowie, a sprawcy zanim uciekli zabrali mu telefon i portfel z dokumentami. 
Rodzice okradzionego 16-latka zgłosili napaść policjantom z komisariatu Tarnów-Centrum, którzy podjęli czynności w wyniku których zdemaskowali cały spisek i zatrzymali czwórkę znajomych. Odzyskali również telefon z portfelem, ukryty w pustostanie niedaleko miejsca napaści. 
Pełnoletni sprawcy zostali doprowadzeni do prokuratury w Tarnowie, gdzie usłyszeli zarzut rozboju – przestępstwa za które grozi od 2 do 12 lat więzienia. Objęto ich policyjnym dozorem, zakazem zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzonym, a jednego również poręczeniem majątkowymi. Nastolatkowie za udział w rozboju odpowiedzą przed sądem rodzinnym.

KMP Tarnów

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe