Tarnów. Obchody 76. rocznicy ludobójstwa na Wołyniu i Kresach Południowo-Wschodnich

  • 11.07.2019, 14:22 (aktualizacja 11.07.2019, 14:45)
  • Wioletta Zarębska
tar-2019-07-11-wolynmoviecon.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
11 lipca przypada 76. rocznica krwawej niedzieli. To jedna z najtragiczniejszych dat w historii Polski, wtedy ukraińscy nacjonaliści przeprowadzili skoordynowany atak na polskie wioski na Wołyniu. Rzeź wołyńska trwała dwa lata, od lutego 1943 roku do lutego 1945 roku. Aby upamiętnić te wydarzenia powiat tarnowski zorganizował obchody. Najpierw złożono kwiaty i znicze na Starym Cmentarzu przy Kurhanie Kresowym, później nastąpiło otwarcie wystawy Instytutu Pamięci Narodowej pt. "Wołyń 1943. Wołają z grobów, których nie ma".

Tę wystawę będzie można zwiedzać przez cały miesiąc, do 11 sierpnia. Umiejscowiona jest ona przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Tarnowie przy ul. Narutowicza 38. Obchody zakończyły się wykładem dr Pawła Naleźniaka pt. "Samoobrony Polskie na Wołyniu".

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe