Drwinia. Wyremontują zabytkową kapliczkę

  • 09.07.2019, 13:54
  • Natalia Tryba
tar-2019-07-09_drwinia.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Przydrożna kapliczka św. Jana Nepomucena w Drwini przechodzi gruntowny remont. Dzięki pozyskanemu przez gminę Drwinia dofinansowaniu z Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, zostanie przeprowadzony kompleksowy remont konserwatorski kapliczki, której powstanie datowane jest na 1921 rok.

Trwa remont ścian fundamentowych wraz z ich osuszeniem. Ściany zewnętrzne kaplicy będą miały odnowioną elewację, a z części ścian wewnętrznych usunięta zostanie powłoka olejna. Wykonane zostanie prawidłowe odwodnienie bezpośredniego otoczenia kaplicy, poprzez wyprowadzenie wód opadowych poza ogrodzenie i wykonanie szczelnej opaski wokół obiektu. Przewidziany jest również remont dachu wraz z wymianą pokrycia z dachówki, remont drzwi zewnętrznych wejściowych do kapliczki oraz remont okien konstrukcji stalowej. Inwestycja obejmuje również dostawę i montaż parkowej stylowej lampy solarnej i wykonanie tablicy informacyjnej.

Natalia Tryba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe