Sokół Borzęcin zwycięzcą Turnieju o Puchar Wójta

  • 05.07.2019, 11:42 (aktualizacja 05.07.2019, 11:44)
  • Admin Admin
Sokół Borzęcin zwycięzcą Turnieju o Puchar Wójta

Nie było niespodzianki. Sokół Borzęcin potwierdził formę z rundy wiosennej i wygrał Turniej o Puchar Wójta Gminy Borzęcin Janusza Kwaśniaka, który odbył się w sobotę 22 czerwca na obiekcie sportowym w Borzęcinie – Borku. W rywalizacji seniorów, oprócz Sokoła wzięły udział drużyny Błękitnych Przyborów oraz Victorii Bielcza. W pierwszym meczu Victoria pokonała Błękitnych 3:1. W drugim, drużyna z Przyborowa uległa gospodarzom turnieju 0:3. W meczu decydującym o zwycięstwie, po ciekawym i wyrównanym pojedynku minimalnie lepszy okazał się Sokół Borzęcin pokonując Victorię Bielcza 1:0.

Zanim jednak w szranki rywalizacji tradycyjnie stanęły drużyny seniorów, w ramach piłkarskiego święta odbyły się rozgrywki młodych adeptów piłki nożnej z terenu gminy Borzęcin. Na boisku głównym rozegrano mecze w kategoriach: junior starszy, trampkarz i młodzik.

Pierwsi na murawę wybiegli trampkarze. Emocjonujący mecz pomiędzy Sokołem Borzęcin i Dolanką Borzęcin Dolny zakończył się wynikiem 2:2. Rywalizację rozstrzygnęły rzuty karne, w których lepsi w tym dniu okazali się zawodnicy Dolanki.

W kolejnym rozegranym meczu zmierzyli się juniorzy starsi Sokoła Borzęcin i Victorii Bielcza. Mecz, w którym rozegrano wiele składnych akcji i padł grad bramek potwierdził charakter młodych piłkarzy. Rywalizacja zakończyła się wynikiem 6:2 na korzyść Sokoła Borzęcin.

W trzecim rozegranym meczu w szranki rywalizacji stanęli młodzicy Sokoła Borzęcin oraz Szkółki Piłkarskiej UKS GOL Academy. Zawodnicy, mimo upalnej pogody pozostawili na boisku wiele serca. Mecz zakończył się wynikiem 5:1 dla Sokoła.

Równolegle na boiskach Orlik rozgrywane były mecze szkółek piłkarskich z terenu gminy Borzęcin. W rywalizacji zaprezentowały się orliki, żaki i skrzaty ze szkółek piłkarskich: Sokole Orliki oraz Błękitni. Oprócz meczów zawodnicy mogli spróbować swoich sił w konkurencjach indywidualnych (kręgle piłkarskie, rzuty do celu, żonglerka, balansujące piłki). Nie zabrakło również darmowych atrakcji w formie dmuchanego zamku do zjeżdżania i wspinania, lodów, waty cukrowej, napojów i popcornu.

Na zakończenie rywalizacji w drużynach poza seniorskich wszystkie zespoły otrzymały z rąk wójta gminy Borzęcin, Janusza Kwaśniaka pamiątkowe dyplomy oraz puchary za udział w imprezie sportowej.

Puchar Wójta Gminy Borzęcin zakończyło wręczenie pucharów i dyplomów w rywalizacji seniorów oraz okolicznościowego pucharu dla drużyny Sokoła Borzęcin za awans w sezonie 2018/2019 do ligi okręgowej. W uroczystości oprócz władz samorządowych gminy Borzęcin wziął także udział radny sejmiku województwa małopolskiego Stanisław Bukowiec, który również jest zagorzałym kibicem piłki nożnej.

Ceremonia była także okazją do wręczenia nagród indywidualnych dla zawodników. Od sponsora Krzysztofa Wójcika, FHU Komplex-Bud nagrody otrzymali Rafał Ciesielski, Paweł Knap oraz Mariusz Mucek, od kierownika drużyny Krzysztofa Wróblewskiego Marcin Rędzina, od prezesa KS Sokół Borzęcin Stanisława Klisiewicza Konrad Machalski. Nagrodą ufundowaną przez Arkadiusza Świencickiego, reprezentującego Browar Okocim wyróżnieni zostali najlepsi zawodnicy turnieju z poszczególnych drużyn seniorskich.

Zarząd Klubu KS Sokół Borzęcin podziękował Wójtowi Gminy Januszowi Kwaśniakowi, radnemu wojewódzkiemu Stanisławowi Bukowcowi oraz wszystkim sponsorom Sokoła.

- W imieniu zarządu klubu pragniemy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do awansu. Dziękujemy gminie Borzęcin z wójtem Januszem Kwaśniakiem na czele, wszystkim sponsorom, kierownikowi drużyny Krzysztofowi Wróblewskiemu oraz Mateuszowi Staśko fizjoterapeucie, który dbał o zdrowie zawodników podczas meczów i treningów, jak również wspierał drużynę "dobrym słowem". Słowa wdzięczności kierujemy również do kibiców, którzy wspierali zawodników przez cały sezon. Największe jednak podziękowania i wyrazy uznania należą się trenerowi oraz zawodnikom, bo tak naprawdę to ich sukces, bo to oni swoją ciężką pracą na treningach i meczach wywalczyli ten awans – mówił podczas wręczenia nagród i pucharów Stanisław Klisiewicz, prezes KS Sokół Borzęcin.

Na podsumowaniu wójt gminy Borzęcin Janusz Kwaśniak, który wręczył zawodnikom okolicznościowy puchar z tytułu awansu zapewnił o dalszym wsparciu finansowym Sokoła, adekwatnym do klasy rozgrywek, w której zespół będzie w przyszłym sezonie występował. Zadeklarował również wykonanie w 2020 roku profesjonalnego nawodnienia boiska, które pozwoli utrzymać murawę na najwyższym poziomie.

[tell]

Admin Admin

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe