Co z kontrolą trzeźwości w MPK?

  • 21.06.2019, 15:29 (aktualizacja 21.06.2019, 15:49)
  • Mariola Wadas
tar-2019-06-21_mpk.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Wprowadzone zmiany w kodeksie pracy związane z RODO mogą utrudnić pracodawcom MPK kontrolę trzeźwości kierowców. Najprawdopodobniej zakłady pracy będą mogły przeprowadzać je dopiero wtedy, gdy zaistnieją stosowne podejrzenia, że pracownik jest pod wpływem alkoholu.

Obecnie Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne liczy 190 kierowców. Jak podkreśla Jerzy Wiatr Prezes MPK w Tarnowie - Od kilku już lat taką kontrolę trzeźwości codziennie przeprowadza się u około 20 osób. Dodajmy, Kierowca który chciałby podjąć pracę a wykryto u niego alkohol podczas badania specjalnym urządzeniem zostaje  przekazany w ręce policji i natychmiastowo usunięty ze stanowiska. 

Mariola Wadas

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
mieszkanka
mieszkanka 23.06.2019, 18:03
no to chyba nie ma się co martwić

Pozostałe