Kontenery gastronomiczne – rozwiązanie dla współczesnej kuchni

  • 21.06.2019, 14:09
  • Artykuł partnera
Kontenery gastronomiczne – rozwiązanie dla współczesnej kuchni
Decydując się na otwarcie nowego biznesu – przede wszystkim w tak ryzykownej branży, jak gastronomia – trudno nie szukać oszczędności w najróżniejszych miejscach. Tym, co w sporej liczbie przypadków wiąże się z największymi kosztami, jest znalezienie i przystosowanie lokalu do celów restauracyjnych.

Czy alternatywą dla drogich obiektów mogą być kontenery gastronomiczne? Jak wyjaśniamy poniżej: jak najbardziej!
 

Ogólnie o współczesnych kontenerach

Z pewnością nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak wyglądają – i w jakie rozwiązania są wyposażone – nowoczesne kontenery. Warto mieć świadomość, że już jakiś czas temu z katalogów producentów zniknęły paskudne konstrukcje w postaci rdzewiejących blaszaków. Zostały one zastąpione strukturami o współczesnych standardach, które z powodzeniem można porównywać do tych, które obecne są w tradycyjnych – murowanych obiektach.

Można tu wymienić takie udogodnienia jak chociażby: klimatyzacja, wentylacja, możliwość podłączenia różnych instalacji (np. wodnej lub elektrycznej). Należy wiedzieć, że kontenery to także sposobność dowolnego dzielenia pomieszczeń, a także urządzania ich wedle własnego projektu. Wszystko to sprawia, że mobilne obiekty tego rodzaju świetnie sprawdzą się jako miejsce prowadzenia firm o różnym profilu działalności – także gastronomicznym.


Kontenery gastronomiczne – czy to ma sens?

Co najbardziej liczy się w lokalu gastronomicznym? Z pewnością istotną kwestią będzie ilość przestrzeni – zarówno tej przeznaczonej dla personelu, jak i tej, którą będą zajmować goście. Prawdziwym niezbędnikiem jest także możliwość podłączenia mediów: gazu, prądu, wody, bez których nie może być mowy o prowadzeniu kuchni. Jeśli knajpa ma być otwarta przez cały rok, przydatne okażą się systemy kontrolujące temperaturę wewnątrz obiektu.

Na szczęście oczekiwania klientów i zapotrzebowanie na konkretne rozwiązania sprawiły, że producenci zaczęli dostarczać produkty bardziej wyspecjalizowane, które nie wymagają ogromnych modyfikacji względem stanu katalogowego. W taki właśnie sposób powstały kontenery gastronomiczne, które idealnie trafiają w gusta tych, którzy planują otwarcie działalności związanej z jedzeniem.

Warto wiedzieć, że często możliwa jest indywidualizacja projektu, która pozwala w pełni dostosować kontener do określonych potrzeb. Dzięki temu w przenośnym lokalu można stworzyć zarówno bar szybkiej obsługi, jak i klimatyczną knajpę z autorską kuchnią.


Zalety kontenerów gastronomicznych

Podstawową zaletą kontenerów gastronomicznych jest ich wysoka funkcjonalność przy zachowaniu niskiej ceny. Zaopatrzenie się w tego rodzaju obiekt może być kilka- lub nawet kilkanaście razy tańsze niż kupno czy budowa standardowego budynku. Jednorazowy wydatek będzie też z pewnością mniejszy niż suma opłat za długotrwały wynajem – oczywiście pod warunkiem, jeśli nasza firma przetrwa próbę czasu.

W tym momencie warto wspomnieć o kolejnym plusie rozwiązania w postaci kontenera gastronomicznego, czyli o sporych możliwościach odsprzedaży. Obiekt zachowany w dobrym stanie ma spore szanse spodobać się kolejnemu przedsiębiorcy, który zechce spróbować swojego szczęścia w biznesie.

Mocną stroną kontenerów jest także to, że mogą być one bezproblemowo przenoszone z miejsca na miejsce. Chęć zmiany lokalizacji obiektu może być podyktowana różnymi względami: dostrzeżeniem lepszych możliwości w innym miejscu, rozbudową punktu gastronomicznego lub – o czym już pisaliśmy – sprzedażą całej konstrukcji.

Tego rodzaju struktury wykazują się budową modułową, a to oznacza, że w niemal dowolnym momencie eksploatacji możliwa jest zmiana ich powierzchni lub układu. Może się to oczywiście wiązać z bałaganem i zamieszaniem, ale będzie znacznie tańsze niż dobudowanie kolejnego pomieszczenia w tradycyjny sposób.


Podsumowanie

Czy kontenery gastronomiczne to dobry sposób na prowadzenie własnego punktu serwującego jedzenie? Z całą pewnością można powiedzieć, że jak najbardziej. Co więcej – w wielu sytuacjach to właśnie to rozwiązanie bierze górę nad klasycznymi, murowanymi wyjściami.

Artykuł partnera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe