Krwiodawcy z Tarnowa i regionu zostali nagrodzeni

  • 14.06.2019, 12:31 (aktualizacja 14.06.2019, 12:48)
  • Wioletta Zarębska
tar-2019-06-14-hdk-pckmoviecon.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Puchary, medale, odznaczenia i dyplomy – w ten sposób dziękowano tym, którzy ratują życie innym. Krwiodawcy, bo o nich mowa, w regionie tarnowskim w ubiegłym roku w sumie oddali 2 791,27 litrów krwi. Dużą część dawców krwi stanowią uczniowie i studenci – wyjaśnia prezes rejonowego oddziału PCK.

Podczas gali Honorowego Krwiodawstwa wręczono też odznaki tym, którzy indywidualnie oddali jej najwięcej. Za oddanie 18 litrów krwi Odznakę Honorowego Zasłużonego Dawcy Krwi I stopnia otrzymał Jakub Kwaśny, przewodniczący Rady Miejskiej, ale nie tylko.

Dodajmy, że 14 czerwca obchodzony jest Światowy Dzień Krwiodawstwa. To święto ustanowiono na pamiątkę rocznicy urodzin Karla Landsteinera, który w 1901 roku odkrył grupy krwi, za co 29 lat później otrzymał nagrodę Nobla.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe