Tarnowscy radni podzieleni ws. proponowanych przez prezydenta podwyżek

  • 30.05.2019, 15:49
  • Maciej Uszko
tar-2019-05-30-radni-o-podwyzkachconver.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Nie wcześniej niż pod koniec czerwca zapadną decyzje w sprawie wejścia w życie proponowanych przez prezydenta Tarnowa regulacji opłat za wywóz śmieci, parkingów i biletów komunikacji miejskiej. Nad tematem pochylić się mieli tarnowscy radni podczas czwartkowej sesji. Punkty te zostały jednak wykreślone z porządku obrad. Środowisko radnych w tym względzie jest mocno podzielone.

W czerwcu odbędzie się debata, na której zaprezentowany zostanie raport o stanie miasta. Jak zapowiadają radni, dopiero po zapoznaniu się z tym dokumentem, będzie można decydować o ewentualnych korektach cen.

Maciej Uszko

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Racjonalista
Racjonalista 31.05.2019, 08:37
Pan radny Sak uprawia zwykły populizm. Zdecydowana większość odebranych przez MPGK odpadów trafia poza Tarnów, do spalarni i cementowni, które pełnią taką funkcję, trzeba za tę utylizację zapłacić. Choćby nie wiem jakich zmian dokonano w MPGK to ceny na zewnątrz się nie zmienią. Kilka lat temu problem był mniejszy, bo np. plastik kupowały Chiny. Teraz nie kupują, trzeba utylizować i płacić więcej. Radni, zamiast chlapać głupstwa, powinni najpierw rozpoznać problem, sprawdzić uwarunkowania i możliwości, a później się wypowiadać. Ich ogląd śmieciowej rzeczywistości to "ekonomia małego Jasia" w najgorszym wydaniu.
racjonalista2
racjonalista2 31.05.2019, 15:11
zgadzam się ale z jednym wyjątkiem. MPGK może zadbać, aby tej frakcji wyjeżdżającej z Tarnowa było jak najmniej. Ale do tego trzeba sporych zmian w gospodarce zarządzanej przez MPGK

Pozostałe