Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory do PE. Koalicja Europejska ze stratą 3 p.p.

  • 26.05.2019, 21:10 (aktualizacja 26.05.2019, 22:05)
  • TVN24 /x-news
Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory do PE. Koalicja Europejska ze stratą 3 p.p.
Warszawa. Według sondażu exit-poll pracowni IPSOS, Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory do Parlamentu Europejskiego z poparciem 42,4 proc. głosujących. Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska, zdobywając 39,1 proc. głosów. Podium zamknęła Wiosna Roberta Biedronia z wynikiem 6,6 proc.

Próg wyborczy przekroczyła także Konfederacja Korwin Liroy Braun Narodowcy zdobywając 6,1 proc. głosów.

Pod progiem znalazł się komitet Kukiz’15 z wynikiem 4,1 proc., na Lewicę Razem zagłosowało natomiast 1,3 proc. wyborców.

Frekwencja wyborcza wyniosła 43 proc. Maksymalny błąd pomiarowy IPSOS wynosi 3 punkty procentowe. Oficjalne wyniki wyborów Państwowa Komisja Wyborcza poda we wtorek 4 czerwca.

J. Kaczyński o zwycięstwie w wyborach do europarlamentu: Rozstrzygający bój o przyszłość naszej ojczyzny odbędzie się na jesieni

Warszawa. Jarosław Kaczyński po ogłoszeniu sondażowych wyników wyborów do europarlamentu stwierdził, że przed europarlamentarzystami Prawa i Sprawiedliwości stoją „wielkie wyzwania”. Prezes PiS odniósł się także do wyborów do polskiego parlamentu, które odbędą się w październiku.

– Przed naszymi europarlamentarzystami ogromne zadania, ale trzeba też pamiętać, że rozstrzygający bój o przyszłość naszej ojczyzny odbędzie się na jesieni. Musimy też zwyciężyć i to bardziej niż teraz. To jest ogromne wyzwanie – powiedział Jarosław Kaczyński. 

G. Schetyna o wyniku Koalicji Europejskiej: To jest pierwsza połowa meczu, wspólnie zrobiliśmy wielki krok

Przewodniczący PO Grzegorz Schetyna odniósł się do wyniku Koalicji Europejskiej w wyborach do Europarlamentu. 

– To jest pierwsza połowa meczu, wszyscy kochamy sport. Wiemy, że wszystko jest przed nami. Wspólnie zrobiliśmy wielki krok. Zbudowaliśmy Koalicję Europejską i to jest nasz wielki sukces – powiedział lider PO.

– Chciałem podziękować Polakom, Polkom, którzy głosowali na nas. Blisko 7 milionów głosów oddanych na Koalicję Europejską to wielki sukces – dodał. 

R. Biedroń o 3 mandatach Wiosny w wyborach do europarlamentu: Zwyciężyliśmy!

Robert Biedroń skomentował sondażowe wyniki do europarlamentu, w których Wiosna zdobyła 6,6 proc. głosów, co przełoży się na 3 mandaty w parlamencie w Brukseli.

– Nie mieliśmy tego wszystkiego, co mają stare partie polityczne. Ale mieliśmy coś, czego oni dzisiaj nie mają. Jedno wspólne wielkie marzenie. O tym, że polityka może wyglądać inaczej. I zwyciężyliśmy – stwierdził Robert Biedroń. 

J. Korwin-Mikke o wyniku Konfederacji w wyniku do PE: Walczyliśmy tylko dzięki Internetowi, to ogromny sukces

 Próg wyborczy w wyborach do Parlamentu Europejskiego przekroczyła Konfederacja Korwin Liroy Braun Narodowcy zdobywając 6,1 proc. głosów, uzyskując tym samym 3 mandaty. Do wyniku odniósł się jeden z liderów ugrupowania, Janusz Korwin-Mikke. 

– Walczyliśmy przeciwko dwóm największym telewizjom, nie mieliśmy za sobą żadnego poparcia, walczyliśmy tylko dzięki Internetowi. Biorąc to pod uwagę, jest to ogromny sukces – powiedział Janusz Korwin Mikke. 

– Chcę podziękować wszystkim naszym wyborcom, naszym działaczom, którzy napracowali się w terenie. Wszystkim, którzy zasłużyli na to, żeby prawica była w polityce – dodał.

TVN24 /x-news

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe