Pleśna przygotowuje się na nadejście fali kulminacyjnej

  • 24.05.2019, 14:26 (aktualizacja 24.05.2019, 16:21)
  • Mariola Wadas
tar-2019-05-24_plesna_przygotowuje_sie_na_nadejscie_fali_kulminacyjnej.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Fala kulminacyjna na Białej do Pleśnej według prognoz ma dotrzeć wieczorem, między godziną 18.00 a 20.00. Obecnie na rzece przekroczony został już stan ostrzegawczy a wody nadal przybywa. Mimo to mieszkańcy gminy Pleśna zachowują spokój.

W ciągu ostatnich dwóch godzin rzeka przybrała ponad metr wysokości. Oznacza to, że jeśli woda nie opadnie, trzeba będzie ewakuować mieszkańców. Na tę chwilę mowa jest o jednym gospodarstwie domowym, w którym znajdują się też zwierzęta. Prawdopodobnie dojdzie też do podtopień kilku innych domów. Obecnie w Pleśnej woda zalała kilka piwnic w domach znajdujących się najbliżej koryta rzeki. Dodajmy, że zarówno w powiecie, jak również w samym Tarnowie obowiązuje alarm przeciwpowodziowy.

Mariola Wadas

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe