Fala powodziowa w Ciężkowicach i Tuchowie

  • 23.05.2019, 16:42 (aktualizacja 23.05.2019, 20:35)
  • Mariola Wadas
tar-2019-05-23_powodz.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Nadal niespokojnie w południowej części powiatu tarnowskiego. Cały czas trwa tam alarm ze względu na falę powodziową na rzece Białej. Poziom wody wzrósł tam o ponad 6 metrów. Największe zagrożenie występowało w Tuchowie i Ciężkowicach. Te drugie, około godziny 11 zostały zalane. Na obecną chwilę ewakuowano 2 osoby.

Na nadejście wysokiej fali przygotowują  się także mieszkańcy  okolic Gromnika i Tuchowa. Tam fala powodziowa może nadejść w każdej chwili.  Z obawy przed zalaniem, mieszkańcy pakują najpotrzebniejsze rzeczy, na wypadek gdyby okazało się, że woda zmusi ich do opuszczenia domu.
W Szkole Podstawowej w Tuchowie z powodu zagrożenia falą  powodziową i strachu mieszkańców przed zamknięciem dróg, część dzieci rodzice odebrali przed zakończeniem lekcji. 
Jak informują służby poziom wody na stacji pomiarowej w Pławnej opada, ale już w Tuchowie odnotowuje się jej coraz więcej. w przeciągu dwóch godzin Biała podniosła się o 16 cm. Najbliższe prognozy hydrologiczne również nie napawają optymizmem, deszcz ma padać do piątku. 

Fala kulminacyjna na rz. Biała przeszła przez Tuchów (fot. Wojciech Totoś)

loadingŁaduję odtwarzacz...

Sytuacja powodziowa w gminie Tuchów powoli stabilizuje się. Przez miasto Tuchów przechodzi fala powodziowa, jednak jej poziom nie zagraża mieszkańcom. Praca Zespołu Zarządzania Kryzysowego oraz jednostek OSP na terenie gminy nadal trwa. Pełniony jest całodobowy dyżur w Urzędzie Miejskim w Tuchowie.  

Dziękujemy wszystkim mieszkańcom za poważne potraktowanie zagrożenia, a także za oferowaną pomoc. Druhom z OSP serdecznie dziękujemy za ofiarną służbę! - burmistrz Tuchowa Magdalena MARSZAŁEK 

Mariola Wadas

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Widz
Widz 23.05.2019, 22:11
Konkurencja Wam się robi, to jak bez "hejtów". Dobrze że Tarnowska działa, a nie tylko stwarza pozory
Szpieg
Szpieg 23.05.2019, 17:50
Skąd wy bierzecie te reporterki.... Głos tragedia !!!!!

Pozostałe