Powiat dąbrowski walczy z żywiołem. Zalane domy i pola uprawne

  • 22.05.2019, 17:40 (aktualizacja 24.05.2019, 08:25)
  • Natalia Tryba
tar-2019-05-22_dabrowa_tarnowska_-_ulewy_got.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Tragiczne skutki podtopień w Dąbrowie Tarnowskiej. W wyniku intensywnych opadów deszczu w dniu 21 i 22 maja gwałtownie podniósł się poziom w rzekach na terenie Gminy. W nocy rzeka Breń zalała ulice: Nadbrzeżną, Kościuszki, Oleśnicką i Aleje Wolności.

 Zalane zostały także budynki znajdujące się przy tych ulicach i gospodarstwa rolne. Ewakuowano 8 osób z ulicy Nadbrzeżnej. Do najbardziej zagrożonych gospodarstw dostarczono piasek i worki. Woda dostała się także do piwnic Dąbrowskiego Domu Kultury, Krytej Pływalni i Hali Łuczniczej. W akcji ratunkowej brały udział wszystkie jednostki OSP z terenu Gminy Dąbrowa Tarnowska. Aktualnie minimalnie obniżył się poziom rzeki Breń w Dąbrowie Tarnowskiej i trwają czynności związane z usuwaniem skutków powodzi.

 

Na terenie Szczucina zaangażowane zostały wszystkie możliwe siły. Od godz. 19:00 we wtorek w miejscowościach Suchy Grunt, Zabrnie, Radwan i Brzezówka pojawiło się zagrożenie ze stron rzek Upust i Breń. Zabezpieczenie wału w Zabrniu, który był już przerwany w 2010 roku, to być albo nie być dla mieszkańców. Niespełna 200 gospodarstw jest zagrożonych zalaniem. Synoptycy mówią o trzecim stopniu zagrożenia meteorologicznego. Poprawa pogody jest przewidziana dopiero na piątek. 

Natalia Tryba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
DK
DK 22.05.2019, 22:31
Widać, że dotrzecie wszędzie! Dzięki Wam wiadomo, że w regionie dzieją się nie tylko pikniki

Pozostałe