W gminie Żabno w miejscowości Łęg Tarnowski podtopione zostało osiedle domów. Nieprzejezdna jest też droga na około kilometrowym odcinku. Jak tłumaczą mieszkańcy, woda niebezpiecznie zaczęła się podnosić dopiero nad ranem. Za to w nocy zalane zostały Szerzyny, Tuchów i Ryglice.
Rano sytuacja się ustabilizowała i w gminie Ryglice alarm przeciwpowodziowy został odwołany. Cały czas pracuje jednak Centrum Zarządzania Kryzysowego w powiecie tarnowskim, które monitoruje poziom wód w rzekach oraz wydaje worki z piaskiem.
Deszcz nadal pada, a synoptycy zapowiadają, że taka pogoda może utrzymać się do końca tygodnia. Dodajmy, że dziś Rządowe Centrum Bezpieczeństwa rozesłało kolejne alerty pogodowe.













































![Nocna Ekstremalna Droga Krzyżowa w Tarnowie [ZAPOWIEDŹ] Nocna Ekstremalna Droga Krzyżowa w Tarnowie [ZAPOWIEDŹ]](https://static2.tarnowska.tv/data/articles/sm-16x9-nocna-ekstremalna-droga-krzyzowa-w-tarnowie-1774275760.jpg)





































