Tarnów: Dzień Osób z Niepełnosprawnością

  • 17.05.2019, 16:23
  • Mariola Wadas
tar-2019-05-17_dzien_nowe.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
"Żyj aktywnie" pod takim hasłem odbył się Dzień Osób z Niepełnosprawnością, zorganizowany przez tarnowski oddział ZUS. W programie znalazły się m.in. spotkania z paraolimpijczykami, dyżury ekspertów wykłady czy prezentacja pierwszego w Polsce bolidu dla osób z niepełnosprawnościami.

Uczestnicy mieli okazję spotkać się z osobami niepełnosprawnymi, którym udał się powrót na rynek pracy i dziś stanowią 70 proc. kadry prowadzącej hotel i restaurację w Centrum Rehabilitacji Społecznej i Zawodowej w Zakładzie Aktywności Słoneczne Wzgórze. W Polsce żyje nawet siedem milionów osób niepełnosprawnych. Zaledwie co trzecia jest aktywna zawodowo, dlatego właśnie tegoroczne obchody poświęcono aktywności zawodowej. Wydarzenie odbyło się w Zakładzie Aktywności Zawodowej "Słoneczne Wzgórze" w Parku Sanguszków.

Mariola Wadas

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe