Tarnów. Potrzebny parking wielopoziomowy w centrum miasta?

  • 17.05.2019, 12:12
  • Wioletta Zarębska
tar-2019-05-16-parking-na-brodzinskiegomoviecon.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Jest coraz więcej samochodów na ulicach Tarnowa. Jak wyliczył Urząd Miasta w samym Tarnowie zarejestrowanych jest około 56 tys. aut osobowych, a jeśli weźmiemy pod uwagę wszystkie zgłoszone do urzędu pojazdy liczba ta wzrasta do 80 tysięcy. Do miasta przyjeżdżają też mieszkańcy ościennych gmin. W efekcie okazuje się, że coraz trudniej pozostawić samochód na parkingu, bo miejsc postojowych brakuje. Stąd też ponownie pojawił się pomysł budowy wielopoziomowego parkingu, taki mógłby powstać przy ul. Brodzińskiego – mówi prezydent Tarnowa. Prezydent Ciepiela dodaje, że były już rozmowy w tej sprawie.

Na razie nie wiadomo czy powstanie i ewentualnie ile samochodów mógłby pomieścić taki parking. Jeśli miasto partycypowało by w kosztach budowy takiego obiektu zgodę na to musieliby wyrazić też tarnowscy radni.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe