"Samochód wyleciał z drogi i wpadł do kanału". Tragiczny wypadek podczas Rajdu Żuławskiego

  • 13.05.2019, 17:50 (aktualizacja 13.05.2019, 19:29)
  • TVN24 / x-news
"Samochód wyleciał z drogi i wpadł do kanału". Tragiczny wypadek podczas Rajdu Żuławskiego
Do tragicznego wypadku doszło podczas jednego z niedzielnych odcinków specjalnych 5. Rajdu Żuławskiego. Jedna z załóg wypadła z trasy, a samochód wpadł do kanału wodnego. Mimo szybkiej akcji strażaków kierowcy i pilota nie udało się wydostać z pojazdu. Obaj byli reanimowani, nie udało się ich uratować. Rajd został przerwany. - Rajd był zgłoszony według obowiązujących przepisów. Była to impreza sportowa o charakterze amatorskim. Teraz wszystko będzie przedmiotem postępowania - powiedział st. sierż. Karol Kościuk.

Błąd kierowcy lub złe zabezpieczenie trasy. Prokurator o możliwych przyczynach tragedii na rajdzie

Gdańsk. - Jedną z hipotez, której nie można wykluczyć, to błąd kierowcy. W tym zakresie wypowiedzą się biegli. Nie można też wykluczyć wersji, że do zdarzenia mogło przyczynić się nieprawidłowe zabezpieczenie trasy rajdu – powiedział Mariusz Duszyński z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku o możliwych przyczynach tragicznego wypadku na Rajdzie Żuławskim.

Podczas jednego z niedzielnych (12.05) odcinków specjalnych, jedna z załóg wypadła z trasy, a samochód wpadł do kanału wodnego. Mimo szybkiej akcji strażaków, kierowcy i pilota nie udało się uratować. 

Po tragicznym wypadku rajd natychmiast został przerwany.

TVN24 / x-news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe