Uśmiechnij się z Kiepurą, czyli koncertowa majówka w Żabnie

  • 05.05.2019, 14:32
  • Wioletta Zarębska
tar-2019-05-05-zabnomoviecon.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Radośnie i śpiewająco świętowano rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Koncert Uśmiechnij się z Kiepurą przyciągnął prawdziwe tłumy, sala w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie wypełniła się po brzegi.

Usłyszeć można było najpopularniejsze utwory z początku XX wieku. Wśród nich np. „Serce w plecaku”, „Majowa jutrzenka”, czy „Brunetki, blondynki”, a oprócz tego inne przeboje muzyki operowej, operetkowej i pieśni patriotyczne.

Na scenie w roli Jana Kiepury wystąpił Łukasz Gaj, Iwona Socha wcieliła się w Martę Eggerth, a Jakub Oczkowski odegrał Władysława Kiepurę. Na scenie pojawił się też marszałek Piłsudski (Grzegorz Juras), który zaśpiewał pieśni patriotyczne. 

Zanim jednak rozpoczął się koncert uhonorowano zasłużonych dla powiatu tarnowskiego. Paweł Domański otrzymał medal „W służbie Bogu i Ojczyźnie”, a Agnieszka Wlezień odznaczona została Ziemskim Groszem Tarnowskim.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe