W. Zełenski wygrał wybory prezydenckie na Ukrainie

  • 22.04.2019, 18:51
  • RUPTLY/x-news
W. Zełenski wygrał wybory prezydenckie na Ukrainie
Kijów, Ukraina. Komik Wołodymyr Zełenski wygrał wybory prezydenckie na Ukrainie. Dane Centralnej Komisji Wyborczej potwierdzają sondażowe wyniki. Z przeliczenia 95 procent protokołów wynika, że Zełenski dostał ponad 73 procent głosów. Ubiegający się o reelekcję Petro Poroszenko - otrzymał ponad 24 procent.

- Nie będzie teraz żadnych patetycznych przemówień. Chcę tylko powiedzieć – dziękuję. Dziękuję moim rodzicom, za ich wsparcie i przetrwanie tego całego zamieszania. Mojej żonie, za jej siłę i wytrwałość. Gdyby tylko wcześniej usłyszała to, co o mnie mówiono podczas kampanii, pewnie nie zostałaby moją żoną – mówił Zełenski tuż po opublikowaniu sondażowych wyników.

Zełenski zapowiedział między innymi "ogromną wojnę informacyjną, by zatrzymać walki w Donbasie". Za priorytetowe uznał też uwolnienie ukraińskich jeńców znajdujących się w rękach Rosji. Zełenski ogłosił również, że dokona zmian na stanowiskach, które leżą w kompetencji głowy państwa.

Wyboru pogratulował Zełenskiemu prezydent Andrzej Duda podczas rozmowy telefonicznej, zaprosił też prezydenta elekta do Polski. Gratulacje złożył też między innymi szef Rady Europejskiej Donald Tusk.

RUPTLY/x-news

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe