Znaczenie Triduum Paschalnego

  • 18.04.2019, 13:05
  • Maciej Uszko
tar-2019-04-18-triduum-paschalneconver.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Kościół Katolicki rozpoczyna obchody najważniejszych wydarzeń w całym roku liturgicznym. Triduum Paschalne to czas celebracji najbardziej znaczących momentów katolickiej wiary.

Wszystko rozpoczyna się w Wielki Czwartek poranną Mszą Krzyżma Świętego oraz wieczorną Mszą Wieczerzy Pańskiej, po której następuje przeniesienie Najświętszego Sakramentu do tzw. ciemnicy.

Drugim dniem Triduum Paschalnego jest Wielki Piątek. Dzień męki i śmieci Chrystusa. W tym dniu nie sprawuje się mszy świętej. Centralnym punktem obrzędów Liturgii jest adoracja krzyża wprowadzona w VII wieku.

Odpowiedź na pytanie dlaczego to święta Wielkanocne są najważniejszymi w życiu katolika, znaleźć można w czytanych tekstach podczas Liturgii Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę.

Maciej Uszko

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe