Region. Zabytkowe kościoły ze środkami na remont

  • 17.04.2019, 14:40 (aktualizacja 17.04.2019, 15:30)
  • Wioletta Zarębska
tar-2019-04-17-remont-zabytkowmoviecon.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
12 zabytkowych świątyń i kościołów z regionu tarnowskiego i dąbrowskiego odzyska dawny blask. Wszystko za sprawą konkursu jaki przeprowadziło Województwo Małopolskie. Dzięki niemu przekazano 574 tys. zł na konserwację i renowację wielu obiektów sakralnych w naszym regionie. W sumie cały program ma kosztować Małopolskę prawie 5 mln zł.

W sumie w powiecie tarnowskim przeprowadzonych zostanie 10 inwestycji. Natomiast na Powiślu prace remontowe i konserwatorskie obejmą dwa kościoły.

Województwo Małopolskie podczas przekazania dotacji na remonty zabytków w siedzibie Starostwa Powiatowego w Tarnowie zapowiedziało, że jeszcze w tym roku zostaną zabezpieczone kolejne pieniądze na renowacje zabytków.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe