Powraca kłopotliwa sprawa budowy marketu na os. Jasna. Były rozmowy mieszkańców z inwestorem

  • 12.04.2019, 13:28 (aktualizacja 12.04.2019, 13:38)
  • Zbigniew Filar
tar-2019-04-12-_caastoramamoviecon.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Doszło do spotkania mieszkańców osiedla Jasna z przedstawicielami inwestora, który ma wybudować market budowlany w bliskim sąsiedztwie bloków. Rozmowy zainicjowali tarnowscy radni, licząc na to, że uda się znaleźć kompromisowe rozwiązanie. Przypomnijmy, że mieszkańcy osiedla Jasna, w szczególności bloków przy ul. Bitwy pod Monte Cassino 11 i Promiennej 26 nie godzą się, by zaraz pod ich oknami wyrosła ogromna budowla wraz z drogą dla tirów.

Na spotkaniu pojawiło się wielu zainteresowanych mieszkańców, którzy jak mówią – są rozczarowani postawą radnych, miasta i inwestora. W rozmowach udział wzięli też przedstawiciele firmy, która ma wybudować obiekt. Na razie nie wypracowano żadnego kompromisu.

Jak dowiedzieliśmy się na spotkaniu, prawo pozwala na wybudowanie marketu budowlanego wysokiego na 12 metrów w odległości 30 metrów od ściany bloków. To znaczy, że ta inwestycja całkowicie zasłoni widok z okien w czteropiętrowym budynku. Między blokami a planowanym obiektem ma powstać też droga dojazdowa dla tirów, która – jak tłumaczył inwestor – ma być zlokalizowana niecałe 9 metrów od bloków i placu zabaw. Urząd Miasta Tarnowa wyjaśnia, że to wszystko jest zgodne z obowiązującym planem zagospodarowania przestrzennego, ale zaznacza, że to jak wyrysowane są drogi i budynek zależy od inwestora i projektanta.

Mieszkańcy osiedla Jasna po spotkaniu z radnymi i przedstawicielami inwestora nie wykluczają kolejnych protestów, równocześnie domagają się by doszło do rozmów między prezydentem miasta a inwestorem w celu zamiany działek. Dodajmy, że prezydent miasta Tarnowa otrzymał zaproszenie na spotkanie z radnymi, inwestorem i mieszkańcami osiedla Jasna, mimo to nie wziął w nim udziału.

ZOBACZ TAKŻE: Mieszkańcy zakłócili obrady sesji Rady Miejskiej. Protestują przeciwko budowie marketu

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zbigniew Filar

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
budowa marketu
budowa marketu 17.05.2020, 23:12
tak wybudują tam market inwestora możecie cmoknąć w tyłek mieszkańcy nie maja prawa żadnej budowy marketu zatrzymać decyzje zapadły łapa głupie ludzie od działki
Widzę_was
Widzę_was 12.04.2019, 14:15
Dalej się z tego nie wycofali? Dziwię im się, że w to brną po takich protestach

Pozostałe