Dwaj lekarze zwolnieni po śmierci pacjenta. Trwają kontrole śląskich SOR-ów

  • 05.04.2019, 21:40
  • TVN24 /x-news
Dwaj lekarze zwolnieni po śmierci pacjenta. Trwają kontrole śląskich SOR-ów
Dwaj lekarze pełniący 19 marca dyżur w szpitalu w Rydułtowach (Śląskie), gdzie 35-letni mężczyzna spędził - według jego bliskich - 10 godzin w izbie przyjęć, a wkrótce potem zmarł, zostali w czwartek dyscyplinarnie zwolnieni z pracy. O sprawie poinformowała dyrekcja placówki.

– Lekarze odmówili przyjęcia pacjenta, pomimo że szpital posiadał wolne łóżka. Dyrekcja szpitala wyciągnęła konsekwencje dyscyplinarne wobec lekarzy – powiedział Sławomir Graboń, rzecznik placówki. 

To kolejny w ostatnich dniach nagłośniony przez media przypadek zastrzeżeń do działania personelu medycznego w placówkach w woj. śląskim. W Sosnowieckim Szpitalu Miejskim 39-latek zmarł po wielogodzinnym pobycie w izbie przyjęć, a w Szpitalu Powiatowym w Zawierciu ciężarna 20-latka została przeniesiona z SOR na pododdział udarowy dopiero wtedy, gdy jej stan bardzo się pogorszył. 

Na fali tych doniesień, śląski oddział NFZ na prośbę minister zdrowia rozpoczął systematyczne kontrole wszystkich placówek w województwie. 

– Jako urzędnicy przyglądamy się przede wszystkim dokumentacji medycznej. Badamy, czy wszystkie dokumenty są zgodne z przepisami prawa – stwierdziła Alina Kucharzewska, rzecznik Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach.

Część spraw badana jest także przez prokuraturę i rzecznika praw pacjenta. Placówki prowadzą również kontrole wewnętrzne.

TVN24 /x-news

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe