"Czytanie to strata czasu" - Tarnowianie o raporcie stanu czytelnictwa

  • 02.04.2019, 15:44 (aktualizacja 02.04.2019, 17:52)
  • Natalia Tryba
tar-2019-04-02_raport_czytelnictwa_gotowy.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Biblioteka Narodowa opublikowała raport stanu czytelnictwa Polaków. Wynika z niego, że 28% osób nie posiada w domu żadnej książki. Zapytaliśmy mieszkańców miasta i okolic jak odnoszą się do tych wyników i czy lubią czytać.

Na szczęście wśród tych, którzy nie wypożyczają ani nie kupują książek znaleźli się tacy, dla których dzień bez książki jest dniem straconym. Ewa Stańczyk - Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej podkreśla, że podstawowe wskaźniki czytelnictwa są stabilne i czytelników nie ubywa od 10 lat. W przeciwieństwie do Biblioteki Narodowej dyrekcja zauważyła nawet lekki wzrost zainteresowanych czytaniem. 

Natalia Tryba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe