Wisła Warszawa awansuje do finału, tarnowiankom pozostaje walka o brąz

• 28.03.2019, 10:27 (aktualizacja 28.03.2019, 10:39)
  • Wioletta Zarębska
tar-2019-03-28-wawa-wygralamoviecon.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Siatkarki warszawskiej Wisły pokonały zawodniczki Grupy Azoty PWSZ Tarnów w decydującym starciu, dlatego to one awansują do finału I ligi kobiet. Żeby do tego doszło potrzeba było aż pięciu spotkań. Zarówno Grupa Azoty jak i Wisła Warszawa po razie wygrały i przegrały mecze na własnych boiskach, dopiero piąte spotkanie w tarnowskiej hali PWSZ przyniosło rozstrzygnięcie na korzyść siatkarek ze stolicy.

Szczęścia zabrakło tarnowskim siatkarkom. W pierwszym secie walka toczyła się punkt za punkt, później gospodynie straciły prowadzenie. W końcówce seta Sabina Podlasek wyrównała wynik (23:23), jednak warszawianki skutecznie zagrały blokiem i wygrały tę partię. W dwóch kolejnych setach zawodniczki Grupy Azoty mimo czteropunktowego prowadzenia i piłek setowych również uległy przyjezdnym. Ostatecznie Wisła Warszawa wygrała mecz 3:0.

Tarnowiankom pozostaje już tylko walka o brązowy medal. Grupa Azoty zmierzy się z siatkarkami MKS-u Dąbrowy Górniczej, pierwsze mecze zaplanowano na Śląsku już w nadchodzący weekend.

Grupa Azoty PWSZ Tarnów – Wisła Warszawa 0:3

(23:25, 24:26, 26:28)