Będzie remont płyty rynku. Radni dołożyli pieniędzy

  • 15.03.2019, 12:35
  • Wioletta Zarębska
tar-2019-03-15-remont-plyty-rynkumoviecon.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Trzy firmy złożyły oferty w przetargu na remont płyty rynku. Najkorzystniejsza z nich była jednak o 300 tys. zł wyższa niż zaplanowane na ten cel środki w budżecie i wynosiła nieco ponad 5,3 mln zł. W związku z tym podczas ostatniej nadzwyczajnej sesji rady miejskiej radni pochylili się nad tą sprawą. Zdecydowano, że remont jest konieczny, a miasto dołoży brakującą kwotę.

Przypomnijmy, że zapowiedź remontu płyty rynku wywołała wiele emocji wśród przedsiębiorców i restauratorów, którzy mają tam lokale.

Planowana data zakończenia remontu to drugi kwartał przyszłego roku. Prace mają obejmować wymianę nawierzchni płyty rynku wraz z jezdniami i chodnikami, a także wymianę przyłączy wodno-kanalizacyjnych i elektrycznych do zasilania fontann oraz budowę sieci ciepłociągu przez MPEC. Po remoncie konstrukcja nawierzchni ma być bardziej wytrzymała. W trakcie trwania prac budowlanych dojazd do rynku ma zostać utrzymany.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe