Brakuje miejsca w archiwum tarnowskiego sądu

  • 08.03.2019, 12:41
  • Wioletta Zarębska
tar-2019-03-08-sad-rozbudowamoviecon.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Tarnowski sąd potrzebuje rozbudowy. Chodzi przede wszystkim o archiwum. Już teraz brakuje w nim miejsca na przechowywanie kolejnych akt, a te które do niego trafiły, zajmują przestrzeń mierzoną w kilometrach.

Jeśli chodzi o nowy budynek archiwum, to nie ma jeszcze planów co jego do lokalizacji. Wiadomo za to, że prawdopodobnie nie powstanie w najbliższej okolicy sądu, bo tam po ostatniej rozbudowie po prostu nie ma miejsca.

Gmach, w którym obecnie znajduje się tarnowski sąd powstał w 1930 roku. W jego archiwum znajdują się zarówno akta z sądu rejonowego jak i okręgowego, a także księgi wieczyste, które są przechowywane bezterminowo.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe