Od małego uczą dzieci o wartości pieniądza

  • 06.03.2019, 11:07 (aktualizacja 06.03.2019, 14:14)
  • Maciej Uszko
tar-2019-03-06-ekonomia-w-szkolekonwerter.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Czym jest pieniądz, skąd się bierze, co to znaczy oszczędzać? Między innymi na te pytania starają się odpowiedzieć nauczyciele szkół podstawowych i przedszkoli. W ramach projektu ABC Finansów w wybranych placówkach w Tarnowie i regionie prowadzone są zajęcia z ekonomii. Ćwiczenia odbywają się na podstawie specjalnego podręcznika.

Wprowadzane elementy ekonomi budzą duże zaciekawienie wśród dzieci. Zadowolenia z takiej akcji nie kryją także rodzice. Jak sami zauważają dzieciom ciężko jest czasami wytłumaczyć znaczenie i wartość pieniądza.

W ramach projektu organizowane są również wycieczki do placówek bankowych, dzięki którym dzieci mogą „od kuchni” zobaczyć jak wygląda praca w takiej instytucji. Projekt ABC Finansów to pierwsza taka akcja, ale jak zapowiadają organizatorzy na pewno nie ostatnia.

Maciej Uszko

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zgłaszam wniosek
Zgłaszam wniosek 06.03.2019, 14:21
Niektórych polityków też przydałoby się wysłać na takie lekcje

Pozostałe