Zwiększamy sprzedaż za pomocą marketingu internetowego

  • 27.02.2019, 15:56 (aktualizacja 11.03.2019, 15:04)
  • Artykuł partnera
Zwiększamy sprzedaż za pomocą marketingu internetowego
Biorąc pod uwagę zaawansowanie algorytmów Google i zaimplementowaną w nich sztuczną inteligencję, coraz trudniej o metody promocji, która przechytrzyłaby indeksujące roboty a przy tym na długi czas pozwoliła nam zająć miejsce w czołówce rezultatów wyszukiwań. Mimo wszystko jednak strona i przedsiębiorstwo, które rezygnują z wysiłków na polu marketingu SEM, zostają zapomniane nie tylko przez giganta z Moutain View, ale także, co najbardziej bolesne, przez samych klientów. Co zatem zrobić, by w nowym sezonie zapaść w pamięć i zbudować stałe grono odbiorców? Do odpowiedzi na tak postawiony problem poniżej postanowiliśmy użyć wiedzy i doświadczenia ekspertów z branży.

Pozycjonowanie – warto próbować i oczekiwać efektów

Pierwszym krokiem, który musimy wykonać, by zaistnieć w świadomości internautów jako profesjonaliści w wybranej dziedzinie, będzie naturalnie zatroszczenie się o kształt naszego WWW. Witryna zostanie więc poddana optymalizacji dla wyszukiwarek internetowych (SEO), co w praktyce oznaczać będzie przebudowę szablonu, kodu i skryptów tak, aby zarówno techniczna odsłona jak i estetyka wraz z funkcjonalnością osiągnęły jak najlepszą formę. Specjaliści skrócą dla nas czas ładowania, rozmieszczą intuicyjnie elementy interaktywne projektu, ale też postarają się o wydajność i pełną responsywność w przypadku wersji mobilnej. Naturalnie, jeśli chcielibyśmy opisać całość procesu, potrzebowalibyśmy osobnego artykuł. Tu zaznaczymy jedynie, iż niezależnie jaką formę promocji wybierzemy, bez dobrze opracowanego SEO możemy zapomnieć o goszczeniu tłumów (więcej informacji na: https://afterweb.pl/pozycjonowanie-stron/).

Należy pamiętać także o tym, że dziś niemal w każdej, nawet niszowej, gałęzi biznesu istnieje spora konkurencja. Co więcej, nasi rywale najprawdopodobniej od długiego czasu pozycjonują stronę działając na polu content marketingu, link buildingu a także regularnej i świadomej obecności w social mediach. Oczywiście wszystkie te aktywności najczęściej wykonuje agencja interaktywna z profesjonalistami w sferze pisarstwa, grafiki czy też doświadczenia użytkownika UX.

Google Ads – droga na skróty?

Aby ominąć rywalizację z nierzadko promującymi się od lat konkurentami i markami każdego miesiąca przeznaczającymi tysiące złotych na działania SEM, możemy wybrać inną ścieżkę reklamy. Wykupienie baneru naśladującego organiczne wyniki bezpośrednio od wyszukiwarki Google umożliwi nam popularne od lat narzędzie Ads. Dawniej zwana Adwords platforma już w 15 minut po skonfigurowaniu kampanii linków sponsorowanych sprawi, że nasza oferta wyląduje w TOP 3 wyników w obranych przez nas słowach kluczowych (tych możemy w ustawieniach wybrać bardzo wiele). Ten rodzaj działania pozwala dotrzeć do niemal nieograniczonego targetu, nawet przy całkowitym pominięciu kosztownego i czasochłonnego pozycjonowania. Specjalista PPC z dobrej agencji pomoże nam w takim ukształtowaniu działań Ads, że niskim nakładem środków, trafimy do niebagatelnej rzeszy internautów budując markę oraz podbijając sprzedaż.

Artykuł partnera

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
SERP.run
SERP.run 27.02.2019, 16:32
Jedno z ciekawszych oblicz SEO to fakt, że konkurenci mogą nieświadomie być największym sprzymierzeńcem - można obserwować krok po kroku co robi dany konkurent i sprawdzać, jakie to ma efekty dla jego pozycji, a następnie robić to, co działa najlepiej, zamiast uczyć się na własnych błędach. No i oczywiście źródła miejsc, które mogą linkowaćdo strony również są o niebo łatwiejsze do znalezienia poprzez analizę tego, gdzie znajdują się już wybrani konkurenci.

Pozostałe