Rząd z nowym programem. Tarnowski PiS o "piątce" Kaczyńskiego

  • 25.02.2019, 15:09 (aktualizacja 25.02.2019, 15:33)
  • Wioletta Zarębska
tar-2019-02-25-pis-kampadniamoviecon.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
500 + na pierwsze dziecko i "trzynastka" dla emerytów w tym roku, od przyszłego roku zwiększenie kwoty wolnej od podatku oraz zwolnienie z płatności PIT-u dla osób do 26 roku życia, a ponadto lepsza komunikacja międzymiastowa. To program wyborczy partii rządzącej, który ogłoszono w sobotę. W związku z tym w poniedziałek (25.02.2019) parlamentarzyści z ziemi tarnowskiej spotkali się z mediami.

Jednym z punktów programu wyborczego zjednoczonej prawicy jest polepszenie w dziedzinie komunikacji międzymiastowej. Rząd zapowiada lepszą ofertę połączeń autobusowych i kolejowych, szczególnie między małymi miejscowościami a większymi ośrodkami miejskimi.

Jak oszacowali specjaliści z Money.pl, tylko kilka punktów z programu Prawa i Sprawiedliwości może kosztować 35 miliardów złotych. Samo rozszerzenie programu 500+ na pierwsze dziecko to dodatkowe 20 miliardów złotych, które rząd musi znaleźć w państwowym budżecie.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe