Widmo osiedla z betonu już nie straszne. Magistrat wycofał się z planów gęstej zabudowy mieszkaniowej na Piaskówce

  • 07.01.2019, 14:08 (aktualizacja 07.01.2019, 15:37)
  • Wioletta Zarębska
tar-2019-01-07-piaskowka-koniec-sprawycon_4ovhsq68o0ne_.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Na terenie dawnej strzelnicy jednak nie powstanie gęsta zabudowa mieszkaniowa. Tarnowski magistrat wycofał się z takich planów. Przypomnijmy, że widmo zabetonowania – jak mówią mieszkańcy ul. Czapskiego – ostatnich terenów zielonych w okolicy ich domów wywołało protesty. Teraz, wydaje się, że mieszkańcy tej części Piaskówki mogą odetchnąć z ulgą.

Przypomnijmy, że mieszkańcy chcąc bronić terenów zielonych w pobliżu swoich domostw zlecili wykonanie specjalnej ekspertyzy która wykazała, że ten obszar jest cenny z punktu widzenia przyrodniczego.

To propozycje mieszkańców, jednak ze strony urzędu miasta nie ma jeszcze pomysłu jak zagospodarować ten teren. Wiadome jest tylko to, że magistrat wycofał się z planów przeznaczenia terenów dawnej strzelnicy pod gęstą zabudowę mieszkaniową. Taką możliwość dopuszczało studium uwarunkowań dla tego terenu które uchwalono w 2014 roku.

Z punktu widzenia mieszkańców, najlepiej byłoby doprowadzić do zmiany studium uwarunkowania dla tego terenu. Mieszkańcy chcieliby aby obszar dawnej strzelnicy przeznaczony był pod rekreację. To pozwoliłoby odsunąć wizję powstania betonowego osiedla bez skrawka zieleni.

 

ZOBACZ TAKŻE: Trwa protest przeciw rozbudowie osiedla na Piaskówce. Mieszkańcy ul. Czapskiego zamiast betonu chcą zieleń

loadingŁaduję odtwarzacz...

ZOBACZ TAKŻE: Stop betonowaniu Piaskówki. Mieszkańcy ul. Czapskiego poprosili Radę Miejską o pomoc

loadingŁaduję odtwarzacz...

ZOBACZ TAKŻE: Osiedle jak betonowa pustynia. Mieszkańcy ul. Czapskiego boją się, że zniknie ostatni zielony skrawek terenu

 

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe